Teşekkürler Hadi Altun...

Teşekkürler Hadi Altun...
banner206
 Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yaptırılan iki okul törenle açıldı.


Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başlatmış olduğu eğitim seferberliği kapsamında yapımı tamamlanan okulların açılışları bir bir yapılıyor.

Vali Abdullah Erin ve protokolün katıldığı törende, Urfalı Kanaat önderi iş adamı Hadi Altun tarafından bağışlanan arsanın üzerine yapılan Hadi Altun Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi ile Abdülhamid Han İmam Hatip Ortaokulu'nun açılışı gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından  Hadi Altun okulunun açılışına geçildi. İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve  İlçe Kaymakamı Hamza Özer' in açılış konuşmasını  ardından Vali Erin konuştu. Bir yılda 392 okulun tamamlanma aşamasına geldiğini ifade eden Vali Erin, yaptığı konuşmada, il genelinde en fazla sıkıntısı yaşanan konuların başında yeni yapılacak okullara arsa bulunmaması olduğunu söyledi. Okul yapımı sırasında çok problemlerle karşılaştıklarını belirten Erin, şöyle konuştu: "Ama bu geçen bir buçuk yıl içerisinde biz bunları dinlemedik. Bulduğumuz her boş kamu arazisini ilim, irfan, eğitim, öğretim yeri yapmak için hiçbir mazereti kabul etmedik. Temelini atmak suretiyle okullarımızı özellikle kırsalda mahallelerimize köylerimize bulduğumuz her alana ilim irfan ve aydınlık yayacak okulları inşa ediyoruz, bu okulun yapımını üstlenen iş adamı Hadi Altun beye teşekkür ederim. Tüm Akçakalelileri okul yapmaya davet ediyorum ." dedi.

Konuşmaların ardından Akçakale Bolatlar orta okulu Burçin Güneş'in öğrencilerinin  halk oyunları ekibin gösterisi sunuldu. Halk oyunu ekibinin başarılı gösterisi sonrası Vali Abdullah erin, Öğretmen Burçin Güneş ve öğrencileri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Açılışa, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Kaymakam Hamza Özer İl Jandarma Komutanı Eyup Sabri Kirişçioglu, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan,  ŞUTSO Başkanı Halil Peltek ŞUTSO Meclis Başkanı Ahmet Altun, Akçakale Belediye Başkan Vekili Mahmut Tümur ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız da katıldı.


Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 21:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
yaşar ericek
yaşar ericek - 2 hafta Önce

Allah razı olsun hadi abime selamlar

yaşar ericek
yaşar ericek - 2 hafta Önce

Allah razı olsun hadi abime selamlar

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142