Urfalı bilim adamı 1.oldu

Özel Haber

Urfalı bilim adamı 1.oldu
banner206

 Dicle Üniversitesi'nde (DÜ), 7 adayın yarıştığı rektör adaylığı seçimleri tamamlandı. Urfalı Prof. Dr Aslan Bilici en fazla oy alan isim oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bilici'yi tercih etmesi bekleniliyor. TIP profesörü olan Aslan Bilici Dicle Üniversitesinde Bir dönem Rektör Yardımcısı olarakta görev yaptı. 

Üniversitede 8 yıl görev yapan Rektör Ayşegül Jale Saraç'ın hizmet süresinin dolması nedeniyle yeni rektörü belirlemek amacıyla seçime gidildi. 715 akademisyen, saat 10.00'da Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde kurulan sandıklarda oy kullandı.
Dün tamamlanan seçimde, Prof. Dr. Aslan Bilici 179, Prof. Dr. Talip Gül 170, Prof. Dr. M. Refik Korkusuz 106, Prof. Dr. Ahmet Keleş 90, Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen 80, Prof. Dr. Sait Alan 39 ve Prof. Dr. Yüksel Coşkun ise 30 oy aldı. 21 oy ise geçersiz sayıldı.


 
Seçim sonucunda en çok oy alan 6 adayın ismi, Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) bildirilecek. Bu adaylar arasından YÖK tarafından belirlenecek 3 adayın ismi ise daha sonra Cumhurbaşkanlığı makamına sunulacak. Üniversitenin yeni rektörü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 01:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142