Valilikten ödüllü yarışma...

Valilikten ödüllü yarışma...
banner206
 Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen “Troya’dan Çanakkale’ye: Masallarla Büyüyelim” adlı masal yarışmasına başvuru süresi başladı.

Okul öncesi yaş gruplarına yönelik, yeni ve özgün masal metinlerinin yazılmasını teşvik etmek, tarihi M.Ö. 3000’lere kadar giden, Anadolu’nun kadim kentlerinden Troya’nın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen masal yarışmasına, yaş sınırlaması olmadan Türk vatandaşı herkes katılabiliyor.

Konu sınırlaması olmayan yarışmada, okul öncesi çocukların bilişsel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlayacak evrensel değerler ile (doğruluk, dürüstlük, iyilik, ahlaklı ve erdemli olmak, yardımseverlik, hoşgörü...) çevre bilinci ve hayvan sevgisi gibi konuların dikkate alınmasının uygun olacağı belirtildi.

16 Temmuz 2018 – 31 Ekim 2018 tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği yarışmanın eser değerlendirmesi, 1-30 Kasım 2018 tarihlerinde yapılacak ve sonuçlar 10 Aralık 2018 tarihinde ilan edilecek. Yarışma sonuçları Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün web sayfası (www.canakkalekulturturizm.gov.tr) adresinden ilan edilecek, ayrıca başvuru sahiplerinin e-posta adreslerine bilgilendirme yapılacak.

Birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncüye 2.000 TL ödülün verileceği yarışmada 3 eser sahibine ise 500 TL tutarında kitap hediye çeki mansiyon ödülü olarak verilecek.

Yarışmaya katılımla ilgili gerekli başvuru formu www.canakkalekulturturizm.gov.tr adresinden temin edilebilir.

Yarışma ile ilgili diğer hususlar şöyle:

 

KATILIM KOŞULLARI

Yarışma jürisinde görev alanlar ve yakınları hariç, TC vatandaşı herkes yarışmaya katılabilir. Yaş sınırlaması yoktur.

Eser sahibi birden fazla masalla ya da birden fazla kişi tarafından hazırlanan bir masalla da yarışmaya katılabilir.

Yarışmaya gönderilen masallar, herhangi bir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir ödül almamış olmalıdır. Ayrıca başkasına ait eserlerden yapılan alıntı ve kopyalar ile ilgili hukuki sorunlar, eser sahibinin sorumluluğundadır.

Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan, özgün olmayan eserler yarışma dışı kalacaktır.

Yarışmaya katılım, elden teslim, posta ya da e-posta ([email protected])yoluyla olacaktır. Masal metninin üzerinde katılımcının adı-soyadı ya da iletişim bilgilerine dair herhangi bir ibare bulunmayacak, sadece rumuz belirtilecektir.

Başvuru formu eksiksiz ve ıslak imzalı olarak doldurulmalıdır.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü gerekli görürse jürinin yayımlanmaya uygun bulduğu eserleri kitaplaştıracak, yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.

 

YAZIM KOŞULLARI

Masallar Times New Roman yazı karakteri ile 12 punto, 1,5 satır aralığı ile yazılmalıdır.

Sayfa sınırı yoktur.

Yazılacak eserler geleneksel masal tekniğine uygun olmalıdır.

 

BAŞVURUNUN YAPILACAĞI YER

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (Cevatpaşa Mahallesi Kayserili Ahmet Paşa Caddesi 32/2 Merkez/Çanakkale)

Telefon: 0286 217 75 90

E-Posta: [email protected]

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142