16 Milyon TL’lik imzalar atıldı

 16 Milyon TL’lik imzalar atıldı
banner206

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü, 11.başvuru çağrı ilanı kapsamında hibe desteği almak için başvuruda bulunan ve PDSK toplantısı sonucu sözleşme imzalamaya hak kazanan başvuru sahipleriyle sözleşme imzalamaya başladı. Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü’nde düzenlenen törende, hibe desteği almaya hak kazanan 120 proje için sözleşme imzalandı. Sözleşme imzalanan bu projelerin toplam yatırım tutarı yaklaşık olarak 16 Milyon TL, hibe tutarı ise yaklaşık olarak 8 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir.

Şanlıurfa İl Koordinatörlüğünde IPARD programı kapsamında 11 başvuru çağrı dönemi süresince sözleşmesi imzalanan 174 adet projeye ödenen toplam hibe tutarı yaklaşık 19 Milyon TL olmuştur. Bu projeler kapsamında Şanlıurfa’ya yatırımcı katkısı ile birlikte 37 Milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirilmiştir.

Dr. Sadık Yetim, “TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü’ndeki tüm personelimiz büyük bir özveri ile kırsal kalkınma hibe fonlarını yatırımcılarla buluşturmak için çalışmaya devam ediyor. Ayrıca IPARD hibe desteklerinin yatırımcılar için çok önemli bir fırsat olduğunu, bu hibeler kapsamında yapılacak yatırımların AB standartlarında tarımsal işletmelerin artmasını teşvik edeceğini, Şanlıurfa ekonomisine azami ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum ”dedi

Dr. Yetim, yapılacak yatırımların Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını temenni ettikten sonra faydalanıcılarla imzalanan sözleşmeleri hak sahiplerine teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142