Title of a News Article

Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması...

Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması...
banner206
banner279

Milyonlarca kişi asgari ücretle ilgili haberleri takip ediyor. Dün gerçekleşen üçüncü toplantıda Türk-İş rakamlarının 9 bin TL olduğunu açıklamıştı. Toplantıdan başka bir açıklama gelmezken gözler dördüncü toplantıya çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada dördüncü toplantıyla ilgili tarihin henüz belli olmadığını ifade etti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gazetecilerin asgari ücret sorusuna yanıt geldi.
Asgari ücretin yeni yılda ne kadar olacağı merak ediliyor. Aralık ayı başında başlayan asgari ücret toplantılarında dün üçüncü toplantı gerçekleştirilmişti. Milyonlarca kişinin gözünü çevirdiği toplantı sonrasında ilk kez bir rakam verilmişti. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, tekliflerinin 9 bin TL olduğunu açıklamıştı. Atalay "Türk- İş’in resmi teklifi 9 bin TL, verirlerse masaya oturur imzalarız, vermezlerse o meselenin içinde olmayız" demişti.

BAKAN BİLGİN'DEN DÖRDÜNCÜ TOPLANTIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Bu açıklama sonrasında gözler dördüncü ve son toplantıyla ilgili gelecek açıklamaya çevrilmişti. Son toplantıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den son dakika açıklaması geldi.

Bakan Bilgin yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
"Asgari ücret görüşmeleri devam ediyor. Maalesef dün sonuçlanmadı, bir sonraki toplantının tarihi henüz belli değil."

ERDOĞAN DUYURDU: 'YARIN İNŞALLAH ASGARİ ÜCRETİ AÇIKLAYACAĞIZ'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısı için Meclis'e giriş yaptığında gazetecilerin asgari ücrete dair sorusunu yanıtladı. Erdoğan, "Bugün açıklama olur mu, bekleyelim mi?" sorusuna "Beklemeye devam" yanıtını verdi.
Ardından açıklamalarında devam eden Erdoğan, 'Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla bugün görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız.' dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142