Milyonlarca emeklinin beklediği gün!

Milyonlarca emeklinin beklediği gün!
banner206
 2000 yılında ve sonrasında emekli olanlara intibak için karar günü bugün. Gözler, Ankara 8'inci İş Mahkemesi'ne çevrildi. Karar olumlu çıkarsa, milyonlarca emekliye intibak zammının kapısı açılacak...
Milyonlarca emeklinin beklediği gün geldi çattı. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak kapısını açacak davada karar bugün açıklanacak. Gözler, davaya bakan Ankara 8'inci İş Mahkemesi'ne çevrildi. İntibak kararı çıkarsa, emekliler bayram yapacak. 

ÇİFTE KUTLAMA OLACAK 
Takvim'in haberine göre; İşçi, Memur, Bağ-Kur Emeklileri Derneği (İMBED) tarafından geçen yıl açılan davada, bugüne kadar 3 duruşma yapıldı. Karar da Emekliler Günü olan bugün açıklanacak. Mahkemeden olumlu karar çıkacağından umutlu olduklarını söyleyen İMBED Başkanı Hamdi Öz, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Bugün inşallah hem mahkeme kararını, hem de Emekliler Günü'nü kutlayacağız. Karar emsal teşkil edecek ve 7.5 milyon emeklinin maaşını etkileyecek. Bundan sonra emekli olanlara da olumlu yansıyacak."

'ÇABAMIZ SÜRECEK' 
Mahkemeden olumsuz karar çıkması halinde de çabalarının süreceğini ifade eden Hamdi Öz, bu durumda intibak konusunu Yargıtay'a, hatta Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacaklarını kaydetti. 2000 yılından önce emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lıya Ocak 2013'te intibak zammı yapılmıştı. Maaşlarda 355 liraya varan artış gerçekleşmişti. Bu düzenleme, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanları da umutlandırmıştı. 

EMEKLiLER HEYECANLI
İntibak konusundaki gelişmeleri yakından takip eden TAKVİM'e telefon yağıyor. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar, "İntibak zammı şart. Kararı heyecanla bekliyoruz" diyor. 2000 yılından önce emekli olan yaklaşık 2 milyon kişi gibi kendilerine de intibak zammı yapılması gerektiğini belirten emekliler, müjdeli habere kilitlendiklerini söylüyor. 2000 yılı öncesinde emekli olan Bağ-Kur'lular da önceki düzenlemeden yararlanamadıklarını söyleyerek, intibak zammı kapsamına kendilerinin de alınmasını istiyor. 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142