Title of a News Article

Nebati 'den Kılıçdaroğlu'na cevap

Nebati 'den Kılıçdaroğlu'na cevap
banner206
banner279

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kendisinin daha önce kullandığı, "Epistemolojik kopuşlar" ifadesine göndermede bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert yanıt verdi. Bakan Nebati, "Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız" dedi.

Kılıçdaroğlu vizyon belgesini açıkladığı toplantı sonrasında sosyal medya hesabından , "Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. 'Epistemolojik kopuşlar' onların olsun bizim Türkiye vizyonumuz budur" diyerek 'Epistemolojik kopuş' ifadesini sık kullandığı bilinen Bakan Nebati'ye göndermede bulundu. Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

Sayın @kilicdarogluk, 

Bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız.

İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor.Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir.

Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir. Öte yandan, sizin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır.

✅ 12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor.

✅ İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı.

✅ Sanayinin mili gelir içerisindeki payı artıyor.

✅ İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üzerine çıktı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2022, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142