Resmi Gazete'de yayınlandı! O şart esnetildi

Resmi Gazete'de yayınlandı! O şart esnetildi
banner206

Hazine ve Maliye Bakanlığı, döviz alım satımında kimlik tespitini zorunlu hale getiren düzenlemede değişikliğe gitti. Önceden 1 dolarda bile zorunlu olan kimlik tespiti 100 dolar ve üstüne zorunlu oldu.
Döviz bürolarında alt ve üst limit olmadan döviz alım satımına yönelik tüm işlemlerde kimlik tespiti şartı esnetildi. Kimlik tespiti, 100 dolar ve üstündeki döviz alım satımları için şart olacak. Yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayınlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yeni tebliğinde şu ifadeler yer aldı:

MADDE 1 – 30/1/2018 tarihli ve 30317 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2018-32/45)'in 18 inci maddesinin yedinci fıkrasında yer alan "mevcut ortaklar dışında kişilere" ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.
MADDE 2 – Aynı Tebliğin 20 nci maddesinin altıncı fıkrasında yer alan "tüm işlemlerde" ibaresi "100 ABD Doları ve/veya karşılığı Türk Lirası tutarını aşan işlemler için" şeklinde değiştirilmiştir.
MADDE 3 – Aynı Tebliğin 30 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan "zorunlu halleri değerlendirmeye," ibaresinden sonra gelmek üzere "işlem limitlerini belirlemeye," ibaresi eklenmiştir.
MADDE 4 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 5 – Bu Tebliğ hükümlerini Hazine ve Maliye Bakanı yürütür. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142