ŞUTSO delegeleri, 72. genel kurula katıldı

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) delegeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 72. Genel Kurulu'na katıldı.

ŞUTSO delegeleri, 72. genel kurula katıldı
banner206

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) delegeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 72. Genel Kuruluna katıldı.

Aralarında ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş’in de bulunduğu ŞUTSO delegeleri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı 10 - 11 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen TOBB 72. Genel Kurulu’na katıldı. 81 ildeki oda ve borsa başkanları, genç ve kadın girişimciler ve yurtdışından Türkçe konuşan girişimcilerin davetli olarak katıldığı genel kurulda yaklaşık 4 bin katılımcı hazır bulundu.

Gerçekleşen Genel Kurul’a ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş’in yanı sıra Genel Kurul Delegeleri İbrahim Toru, Ömer Yıldırım, Kadir Kılıçoğlu, Mehmet Erdem, Hasan Avşaroğlu, Ahmet Sambur, Mustafa Sarı, Kemal Süt, Mehmet Aslan, Mehmet Çalışkan, Mahmut Akaslan, Vedat Polat, Genel Sekreter Faruk Yaşar ile Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu İbrahim Acıkaya katıldı.

İlk Program Anıtkabir ziyareti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 72. Genel Kurulu nedeniyle ŞUTSO delegeleri ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek ilk programı geçekleştirdi.

İkinci Program Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) 10, 20 ve 33'üncü yılını doldurmuş delegelere yönelik "72. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni", TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ŞUTSO delegelerinin de katımıyla TOBB konferans salonunda gerçekleştirildi.

Son Program Genel Kurul

TOBB’un 72’inci Genel Kurulu M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, bazı eski bakanlar, oda ve borsa başkanları, ŞUTSO delegeleri ile diğer davetlilerin katılımıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu esas zenginliğin girişimci ruh olduğunu ifade ederek, “Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız” dedi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan TOBB Başkanı ‘Türkiye hepimizin’ mesajı verdi.​

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zenginleşmek için girişimcilikten başka çıkar yolunun olmadığını vurguladı. “Ezber bozan inovasyonlar yapan, yeni nesil girişimcilere ihtiyacımız var” diyen TOBB Başkanı yatırım teşvik sisteminin yenilenmesi, katma değeri artıracak faaliyetlerin desteklenmesi talebinde bulunurken, biyo, nano ve bilgi-işlem teknolojilerinin önemi üzerinde durdu. Hisarcıklıoğlu ihracat kapasitesinin artırılması için KOBİ’lere daha çok ihracat yapmayı öğretmek gerektiğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277