Urfa Borsasında PSD sınavı yapıldı

Urfa Borsasında PSD sınavı yapıldı
banner206
Şanlıurfa Ticaret Borsası ev sahipliğinde Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitimi ve sınavı yapıldı.

Etkinliğin bölgede yalnızca Şanlıurfa’da gerçekleştiği öğrenilirken, Ticaret Borsası Başkanı Kaya, Şanlıurfa’yı faaliyet merkezi yapmak için her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
Başkan Kaya ayrıca, 'bu şehir bereketiyle bizleri kucakladı. Karşılığını sürekli çalışarak vermeliyiz. Katılımcılara ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.' dedi.
Eylül’de yapılan seminerde Şanlıurfa başta olmak üzere 16 farklı ilden gelen 89 katılımcıya Pamukların Standardizasyonu ve Pamukların Kontrolüne ilişkin bilgi verildi. GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünce düzenlenen eğitim programı, Bölge Müdür Yardımcısı Erkan Özel’in yaptığı konuşmayla başlayıp Ticaret Denetmeni Şahin Aydın tarafından yapılan sunumlarla devam etti. Eğitimin sonunda katılımcılara uygulamalı olarak işlem yapabilmelerini teminen Ticaret Bakanlığı uygulamaları tanıtıldı.

Seminerin ertesi gün yapılan sınavın sonuçları bugün açıklandı. Buna göre 89 adayın 87’si Pamuk Sorumlu Denetçisi olmaya hak kazandı. Başarılı olan katılımcıların Pamuk Sorumlu Denetçisi olarak pamuk ve pamuk ürünleri üretiminde yetkili olmaları ve ilgili fabrikalarda istihdamlarının sağlanması hedefleniyor. Pamuk Sorumlu Denetçileri, tebliğlerle belirlenen standart ve kalitede pamuk ve pamuk ürünleri üretiminin yapılmasını sağlayarak; ülkemiz için stratejik öneme sahip pamuk ticaretinin ve borsa işlemlerinin hatasız olarak gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142