Title of a News Article

Urfa pazarında en çok tercih edilen marka oldu

Urfa pazarında en çok tercih edilen marka oldu
banner206
banner279
2020 yılında 137 Bin 324 adet satış ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olan Fiat, il bazında da Türkiye’nin en çok tercih edilen markası oldu ve bu iller arasında başı Şanlıurfa çekti. 

TÜİK'ten edinilen verilere göre, Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlarda Fiat, 2020 yılında Türkiye’de otomobil+hafif ticari araç pazarı toplamında 54 ilde liderliğe ulaştı.

2015 yılından bu yana, Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olan Fiat Egea ise, ülke genelinde 66 ilde lider oldu.

Türkiye genelinde aynı dönemde yüzde 18 oranında pazar payına ulaşan Fiat, Şanlıurfa'da 775 adet satış ve yüzde 17,2 ’lik pazar payı ile en çok tercih edilen marka oldu.

Konfora, güvenliğe, teknolojiye ve tasarıma herkes ulaşabilsin diye çalışan Fiat ailesi, 2020 yılında gerçekleştirdiği 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye otomotiv pazarının lideri oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, il bazında da başarısını sürdürdü ve 2020 yılında Türkiye genelinde yüzde 18 pazar payı ile otomobil+hafif ticari araç toplamında 54 ilde birden en fazla tercih edilen marka oldu. İlk kez 2015 Ekim ayında yollarla buluşan; Türk tüketicisinin istekleri doğrultusunda geliştirilen Fiat Egea da zirvedeki yerini korudu. Sunduğu fiyat / fayda dengesiyle oldukça iddialı bir otomobil olan Egea modelinin, 2020 yılında segmentinde aldığı yüzde 15’lik pay ve elde ettiği 274 bin 341 adetlik toplam satış rakamı, model ailesinin gücünü bir kez daha yansıttı. Türk tüketicisinin gönlüne taht kuran ve 2020 yılında gövde tipinde segment lideri olan Fiat Egea, 2020 yılında 66 ilde liderliği yakaladı.

ŞANLIURFA’DA BİRİNCİ SIRADA!

Son yıllarda Şanlıurfa'da da adından fazlasıyla söz ettiren Fiat markası yine birinciliği kaptı. Birçok alanda başarılara imza atan Önkol ailesi 2020 yılında da Şanlıurfalılara güler yüzünü eksik etmeyerek satış rekoru kırdı. 

Fiat Önkol Yönetim Kurulu Başkanı Arif Önkol, Şanlıurfalı hemşerilerinin kendilerini tercih ettiği için çok mutlu olduklarını ifade ederek, 'Tarihi ve kadim şehre hizmet etmek gerçekten gurur verici. Fiat'ın son yıllardaki çıkışını hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz. binek ve hafif ticari araçlarda yaşanan yenilikler, konfor, emniyet, güvenlik vs. gibi özellikler gerçekten de göz dolduruyor. Fiat'ı ve bizleri tercih eden tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142