Yağsız Kıyma 29, Kuşbaşı 31 TL

Ucuz et BİM ve A101'de satılacak.

Yağsız Kıyma 29, Kuşbaşı 31 TL
banner206

Şanlıurfa'da kasaplarda 45 TL'den satılan yağlı kıyma yerine, BİM ve A101 marketlerinde 29 TL'den yağsız kıyma, 31 TL'den kuşbaşı et satılmaya başlıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kuruluşu Et ve Süt Kurumu, vatandaşların et ihtiyaçlarını uygun fiyatla karşılayabilmeleri için çalışmaları sonuçlandırdı.

Öncelikli hedefin uygun fiyatlı kırmızı etin, en geniş tüketici kitlesine ulaştırılması olan çalışma kapsamında Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan ulusal market zincirlerinde en uygun fiyatla kıyma ve kuşbaşı et satışı yapılması hedeflendi.

Bilindiği üzere bu kapsamda üç gün önce KDV dâhil kıymayı 29,00 TL/Kg ve kuşbaşını 31,00 TL/Kg fiyatlarla Türkiye’nin 81 ilinde kendi satış noktalarının tamamında satmayı taahhüt eden zincir marketlere, taze dana karkas et satışı yapılacağıyla ilgili duyuru yapılmıştı.

Bu duyuru kapsamında 31 Ekim 2017 Salı günü saat 17.00'a kadar 8 firma Kurumumuza müracaatta bulunduğu, kurumca oluşturulan komisyon tarafından bu 8 firmanın başvurusu değerlendiridi. Yapılan değerlendirme neticesinde A101 ve BİM firmalarının başvurularının, belirlenen kriterlere uygun olduğu tespit edildi.

Konuyla ilgili Et ve Süt Kurumu'ndan yapılan açıklama şöyle:

Söz konusu iki firmayla sözleşmeler imzalanmıştır. Sözleşme gereği, bu firmalara Kurumumuzdan karkas et sevkiyat işlemlerine başlanmıştır. Bu karkas etler, firmalar tarafından kuşbaşı ve kıyma haline getirilip en kısa sürede yarımşar kilogramlık MAP ambalajlı şekilde satışa sunulacaktır.

Firmalar; 81 ildeki bütün marketlerinde, Kurumumuzdan aldıkları dana karkas etlerden ürettikleri kıymayı 29 liradan ve kuşbaşını 31 liradan taze olarak satışa sunacaklardır. Bu ürünlerin şoklanmış veya don olarak satışı yapılmayacaktır.

Söz konusu marketler, sözleşme kapsamında belirtilen fiyatların ve ürünlerin dışında taze kıyma ve kuşbaşı satışı yapmayacaktır.

Vatandaşlarımıza uygun fiyatlı et temin edilmesi yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142