Title of a News Article

Zam gelince Urfa’da ilaç satışı durdu!

Zam gelince Urfa’da ilaç satışı durdu!
banner206
banner279

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, bugünden itibaren geçerli olmak üzere tüm ilaçlara yüzde 36,77 zam geldi. Zam nedeniyle Şanlıurfa’daki ecza depoları, eczanelere ilaç satışını durdurdu.

 Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar'a göre, ilaç fiyatını belirleyen euro değerinde artışa gidildi. Eklenen geçici maddede, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılan Türk lirası cinsinden bir euro değerinin, Aralık 2022 itibariyle yüzde 36,77 artırıldığı belirtildi.

Gelen zamlar Şanlıurfa’daki eczaneleri olumsuz etkiledi. Ecza depolarının, zam dolayısıyla ilaç satışlarını durdurduğu ve bu nedenle eczanelerin talep edilen ilaçlara ulamadığı öğrenildi.

Bu duruma sosyal medyada tepki gösteren Eczacı Sinan Satış, “Yarından itibaren ilaç fiyatlarına gelen zam (% 37) nedeni ile Ecza depoları Eczanelerimize ilaç satışını durdurmuşlar. Bu durum Hasta mağduriyetine yol açmaktadır. Bu vicdani ve ahlaki bir davranış değildir.” İfadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142