biber fidesi diktiler

Şanlıurfa Ziraat Odası tarım danışmanları sahada çiftçi ile birlikte sebze fidesi dikimi yaptı. Çiftçi eğitiminde tarlada gerekli işlemleri bilimsel yöntemlerle gerçekleştirilmesi amacıyla Şanlıurfa Ziraat Odası Bünyesinde görevli tarım danışmanları çiftçisinin yanında tarlada birlikte çalıştı.

biber fidesi diktiler
banner206
Haftada üç köy gezisi gerçekleştiren tarım danışmanları arazide çiftçilere bilimsel yöntemlerle bire bir bilgi veriyor.Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde görev yapan ziraat mühendisi uzman tarım danışmanları Kalınbayat Köyü Güzelbudak mezrasında gerçekleştirilen demo çalışması kapsamında çiftçisi ile birlikte tarlada biber fidesi dikti. Güzelbudak mezrasında GAP TEYAP ile birlikte uygulanan biber yetiştiriciliği demo çalışması ile damlama sulama ile elde edilecek ürün değerlendirilerek farklı yerlerde de uygulanması önerilecek.

GAP TEYAP İl Koordinatörü Orhan Yenel ve Haliliye İlçe Tarım Müdürlüğünden Nilüfer Sertkaya’nın katıldığı demo çalışmasında damlama sulama yöntemi ile sebze yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Çalışmaya katılan Şanlıurfa Ziraat Odası’nda görevli ziraat mühendisi uzman tarım danışmanları Gülbin Öncel, Galip Gazanfer, Gülistan Ertürk ve Oya Kılıç biber yetiştiriciliği konusunda dikkat edilmesi gereken konularda çiftçilere uyarılarda bulunarak geniş kapsamlı bilgi verdi. Damlama sulama yolu ile maliyet düşürülürken, ürünün kalitesi ve verimi artırılmasının amaçlandığı demo projenin sonuçları diğer çiftçiler ile de paylaşılarak uygulama yaygınlaştırılacak. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142