Ceylanpınar'da 2 açılış birden

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü Çalışma Grup Başkanlığı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ceylanpınar'da 2 açılış birden
banner206
Ceylanpınar Sosyal Hizmetler binası içerisinde hizmet verecek olan İl Göç İdaresi Müdürlüğü Çalışma Grup Başkanlığında yabancı uyruklu vatandaşların yeni kayıt, kimlik çıkarma, evlilik işlemleri, yurt içi yol izni ve yurt dışı çıkış izni gibi işlemleri yapılacak.

Açılış törenine Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra, Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, Ceylanpınar Belediye Başkan Vekili Mehmet Bayol, Ak Parti Ceylanpınar Ilçe Başkanı Ahmet Gültekin, GÖÇ idaresi Müdürü Hakan Ergün, Jandarma Alay komutanı albay Kemal Timuroğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna burada yaptığı konuşmada, “Bu çalışma ofisiyle birlikte Suriyeli kardeşlerimizin, misafirlerimizin, iş ve işlemleri çok daha hızlı, kaliteli ve verimli yapılacaktır” dedi.


Vali Tuna konuşmasını şöyle sürdürdü: “Suriyeliler bizim kardeşimiz, inancımız gereği biz kardeşiz kardeşlik hukukun gereğini yapmaya çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Şanlıurfa olarak biz bu kardeşlerimize gerekenin zirvesini yapıyoruz. 500 bin civarındaki misafirimizi 5-6 yıldır burada evimizde misafir ediyoruz, ekmeğimizi paylaşıyoruz. Onlara ensar ruhuyla yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnşallah bunun mükâfatını öteki dünyada zaten göreceğiz ama inşallah bu dünya da Allah bize gösterecektir ve gösteriyor. Başımıza gelebilecek her türlü musibetlerden, belalardan bizi muhafaza ederek bize yardım ediyor. Hemen yanı başımızda biliyorsunuz savaş var, kan, gözyaşı var, acılar ve zulümler var ama biliyorsunuz devletimizin sınırları içerisinde biz huzur, barış ve güvenlik içerisinde yaşıyoruz. Bu tamamen bizim birbirimizi sevmemize, birbirimize destek olmamıza, yardımlaşmamıza bağlıdır. Bunu yapamazsak o zaman bizde aynı akıbete uğrarız Allah korusun”

Öte yandan Ceylanpınar’da hizmete açılan İl Göç İdaresi Müdürlüğü Çalışma Grup Başkanlığının iş ve işlemlerini merkeze gelerek yapmaya çalışan birçok yabancı uyruklu vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında önemli bir adım olduğu da ifade edildi.

 

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR KURS MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Bu arada Ceylanpınar ilçesinde Şehit Ömer Halisdemir’in adını taşıyan kurs merkezinin de açılışı yapılarak hizmete sunuldu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Ceylanpınar’da FETÖ/PDY terör örgütüne ait el konulan bina düzenlenerek kurs merkezine çevrildi. 11 derslikli bina 650 öğrenciye hizmet verecek. Açılış kurdelesini kesen Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, daha sonra sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti.


Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142