KORUCULARA DESTEK

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Şanlıurfa’da görev yapan köy korucularıyla İl Jandarma Komutanlığında bir araya geldi.

KORUCULARA DESTEK
banner206
 Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü’nün ev sahipliğinde verilen yemek sonrası konuşan Vali İzzettin Küçük; “Sık sık beraber oluyoruz. Bugün de bu gönül sofrasında bir araya geldik. Korucularımız da askerimizden, polisimizden farksızdır bizler için. Her zaman sizlerin yanındayız, yanınızda olacağız. Bu ülkenin kendisine şehit ve gaziler vermiş bir grubu unutması asla mümkün değildir. Siz bu işin tam kalbindesiniz, bizimle berabersiniz” dedi.

 İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü ise yaptığı konuşmada: “Korucuların ne kadar vatanperver olduklarını daha önce de görev yaptığım şark illerinden biliyorum. Birlikte şehitler verdik. Bu bizleri birbirimize daha da bağladı. Birbirimize olan bağlılığımız aynı şekilde devam edecek” dedi. Korucuların özlük haklarında da iyileştirmeler konusunda önemli mesafeler aldıklarını kaydeden Albay Kömürcü, son dönemde Şanlıurfa’ya yeni 5 yüz korucu daha alınacağını belirtti.

 Yemeğin ardından İl Jandarma Komutanlığında görevli personeli ziyaret eden Vali İzzettin Küçük; jandarmanın kullandığı donanım hakkında komutanlardan bilgi aldı. Jandarmaya bağlı toplumsal olaylara müdahale timini de ziyaret eden Vali Küçük; son olarak İl Jandarma Komutanlığında devam eden çeşitli yapı çalışmaları hakkında Albay Selam Kömürcü’den bilgi aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142