Siyaset'te para var...

Siyaset'te para var...
banner206

Siyasette para var

Son günlerde ortaya çıkan çarpıcı örnekler kolay para kazanmak isteyen birçok ‘iş insanı’nın cebini doldurmak için fabrikalarda veya ticarethanelerde değil, Ankara’daki siyaset kulislerinde boy gösterdiğini ortaya koydu.

arabaları ve lüks yaşamıyla dikkati çeken, sosyal medyaya düşen kokain görüntülerini “Pudra şekeriydi” diye savunan Kürşat Ayvatoğlu “Güç ve nüfuz elde etmek için AK Parti’de olmak istedim” demişti.

25 yaşındaki gencin kısa sürede böylesine şaşaalı bir hayatı nasıl elde ettiği merak konusu olurken, siyasi nüfuzla elde edilen lüks hayat örnekleri ortaya çıkmaya devam ediyor.

Son olarak AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın kuzeni ve eski danışmanı Ömer Faruk Işık’ın aracındaki balya balya paraların görüntüsü sosyal medyada yayımlandı.

İHALE TEHDİDİYLE BEŞ MİLYONLUK VURGUN 

İş insanı Sadık Gürsoy, AK Parti genel merkezinde görüştüğünü ileri sürdüğü Ahmet Aydın ile kuzenini kendisini 36.2 milyon TL dolandırmakla suçladı ancak kendisi tutuklandı.

Son olayda ise savunma sektöründe faaliyet gösteren Hüseyin Mesut Alver, boy boy fotoğraflar çektirip karşılıklı ziyaretler gerçekleştirdiği devlet büyükleri ve kamu görevlileri ile yakınlığı sayesinde şirketine Savunma Sanayi Başkanlığı’nın alt kuruluşu gibi bir imaj çizdi.

Alver sektördeki firmaları ‘İhalenizi iptal ettiririz’ diye tehdit ederek 5 milyon TL’lik vurgun yapmakla suçlanıyor. 

karar.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142