Urfa'da Abdülhamid Han Anılacak

.

Urfa'da Abdülhamid Han Anılacak
banner206

 Şanlıurfa, Osmanlı İmparatorluğunun son 33 yılını ayakta tutmayı başarmış siyasi deha Abdülhamid Han'ın hayatını konu alan "Vefatının 100. Yılında Abdülhamid'i Anlamak" konulu söyleşiye ev sahipliği yapacak.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılacak olan "Vefatının 100. Yılında Abdülhamid'i Anlamak" konulu söyleşi 15 Mart Perşembe günü Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenecek. Saat 20.00'de gerçekleştirilecek söyleşiye Payitaht Abdülhamid dizi oyuncularından Duygu Gürcan ve Bahadır Yenişehirlioğlu, yine Payitaht Abdülhamid dizisi konsept danışmanı ve tarihçi Selman Kayabaşı ile Sultan 2. Abdülhamid Han'ın torunu Orhan Osmanoğlu katılacak. Abdülhamid Han'ın kısa film gösterimi ile başlayacak program ardından protokol konuşmaları ve söyleşiyle devam edecek.

Başkan Çitfçi'den söyleşiye davet

Söyleşiye katılan vatandaşlara Abdülhamid Han'ın Hatıraları adlı kitabın hediye edileceği belirtildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tüm Şanlıurfa halkını programa davet ederek, "Ecdadımızı tanımak adına gerçekleştirilecek çok güzel bir söyleşi ile yine halkımızla buluşacağız. Osmanlı İmparatorluğunun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci Ulu Hakan unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han'ın hayatını bilmek, o siyasi dehanın fikirlerinin neler olduğunu anlamak adına düzenlenecek bu güzel programa tüm halkımızı davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142