Urfa'ya Paşa atandı...

Urfa'ya Paşa atandı...
banner206

Şanlıurfa Jandarma komutanlığına Tuğgeneral Metin Düz atandı. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına ilk kez general rütbesi ile atama gerçekleştirildi. Şanlıurfa il Jandarma Alay Komutanı Albay Sabri Kirişçioğlu'nun ise  Jandarma genel komutanlığına atandığı  öğrenildi.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde gerçekleşen atama ve terfi listesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre 5 albay tuğgeneralliğe, bir tuğgeneral tümgeneralliğe terfi ettirildi, 4 general ve 24 albay emekliliğe sevk edildi. 21 general yeni görevine atandı, 28'i albay olmak üzere 35 il jandarma komutanının görev yerleri değiştirildi. 

Jandarma Genel Komutanlığı atama ve terfi kararları ile birlikte emekliliğe ayrılan personellerin listesi de Resmi Gazete'de yayımlandı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Halis Zafer Koç Jandarma Genel Komutan yardımcılığına atandı. 

Bunun yanı sıra bakanlık onayı da dahil olmak üzere 60 albay emekliliğe sevk edildi ve bir general de yurt dışı görevine atandı.

Açıklamada, "Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilen bu atamaların hem bu güzide kurumumuza hem de ülkemize ve aziz milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz. Emekli olan kıymetli mesai arkadaşlarımıza görev yaptıkları süredeki hizmetleri için şükranlarımızı sunar, bundan sonraki hayatlarında esenlikler dileriz." ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142