1 Aydır kayıp!

1 Aydır kayıp!
banner206

 Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine giderken Adana’da bir mola yerinde eşi Bedriye Karaç’ın ‘Tuvalete gidiyorum’ diyerek ortadan kaybolduğunu ve dört haftadır kendisinden haber alamadığını belirten Mehmet Karaç, eşinin hayatından endişe ediyor.

Dört hafta önce eşi Bedriye Karaç’ın (29) ailesini ziyaret için Manisa’dan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine otobüsle gittiklerini anlatan Mehmet Karaç (29), “Adana’da bir mola yerinde otobüs durdu. Eşim tuvalete gitti. Otobüs hareket edecekti ama eşim ortalıklarda yoktu ben de otobüsü gönderdim eşimi aramaya başladım. Bir türlü bulamadım. Polislere haber verdim. Hiçbir yerde bulamadım. 3-4 haftadır kendisinden bir haber alamadım. Savcılığa dilekçe verdim. Hiçbir yerde bulamadık” dedi.

Eşinin nüfustaki adının Bedriye olduğunu ancak kendilerinin ona Berivan diye hitap ettiklerini anlatan Karaç, “Eşimin nerede olduğunu bilmiyorum. Eşimi çok seviyorum. Eşim neredeyse dönmesini istiyorum. Berivan seni çok seviyorum. Neredeyse dönmeni istiyorum” diye konuştu.

Eşinin kaçırılmış olma ihtimali üzerinde duran Karaç, şunları söyledi: “Kimbilir kimin elindesin sana nasıl davranıyorlar. Kimseden şüphelendiğim yok ama aklıma da başka bir şey gelmiyor. Yüzde yüz kaçırıldığını düşünüyorum. Babasının evinde değil, başka bir yerde değil nerededir bilmiyorum. Aramızda bir sorun yoktu. Eşimi dünyalar kadar çok seviyorum. Neredeyse dönmesini istiyorum. Kaçmışsa veya birilerinin eline düşmüşse, onu zorla tutuyorlarsa gören bilen varsa haber vermesini istiyorum.”

Eşinin ailesine defalarca gittiğini ve kızlarının kendi yanlarında olmadığını söylediklerini kaydeden Karaç, “Eşimin ailesinin yanına beş defa gittim. Hepsinde de burada değil dediler. Onlarda nerede olduğunu bilmiyor. Onlarda polisle arıyor. Başına bir şey gelmesinden endişeleniyorum. Öldürülmüş ya da kaçırılmış olabilir. Eşimin cep telefonuna ulaşamıyorum. Eşimin okuma yazması da yok” diye konuştu.

Karaç, yetkililerin eşinin bulunması konusunda kendisine yardımcı olmalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142