30 Ağustos Zaferi'nde şehitlik anıtına çelenk sunuldu

30 Ağustos Zaferi'nde şehitlik anıtına çelenk sunuldu
banner206

Anadolu topraklarındaki işgali sonlandıran Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle, Şanlıurfa’da bir tören düzenlendi. Bu kapsamda şehitlik cenazesinde tertiplenen çelenk sunma programı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Babasının vefatından dolayı katılamadı yerine ise geçtiğimiz günlerde çıkan kararname ile tayini Kırşehir'e çıkan Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya vekillik etti. 

Osmanbey’deki Şanlıurfa Şehitliğinde düzenlenen törene, Vali Vekili İsmail Çetinkaya, Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Sabri Çelik, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları başkanları katıldı.

Şehitlik anıtına çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunduğu tören, şehit kabirlerinin ziyareti ve tebrikât töreniyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142