Abacıoğlu ailesinden 725 aileye yardım

.

 Abacıoğlu ailesinden 725 aileye yardım
banner206

İstanbul’daki Şanlıurfalı iş adamlarından Mahmut Cevdet Abacıoğlu ve damatları Birol Yılmaz ve Tarkan Ander aileleri, mübarek Ramazan ayında Şanlıurfa’daki fakir aileleri unutmadı. Abacıoğlu ailesi; içersinde pirinç, fasulye, zeytin, bulgur, makarna, irmik, çay ve ay çiçek yağı bulunan gıda kolisini yardıma muhtaç 725 aileye ulaştırarak sevindirip dualarını aldılar.

Hemen her yıl kendi çevrelerindeki fakir ailelere mübarek Ramazan ayında para ve çeşitli yardımlarda bulunan İstanbul’daki Şanlıurfalı iş adamlarından Mahmut Cevdet Abacıoğlu ve damatları Birol Yılmaz ve Tarkan Ander, bu yıl da Şanlıurfa’daki fakir aileleri unutmadı ve 725 aileye gıda yardımında bulundu.

Gönderilen gıda kolileri Şanlıurfa merkez ve ilçeleri ile bazı köylere kadar ulaştırıldı.

 

Şanlıurfa’daki ihtiyaç sahibi fakir aileleri sevindirelim istedik

Mübarek Ramazan ayında her yıl olduğundan farklı olarak, bu yıl Şanlıurfa’daki fakir aileleri sevindirmeyi düşündüklerini belirten İstanbul’daki Şanlıurfalı iş adamlarından Mahmut Cevdet Abacıoğlu, “Bizler her mübarek ayda ve zaman zaman dini vazifemizi yerine getirmek maksadıyla katkıda bulunmak, ihtiyaç sahiplerini sevindirmek maksadıyla çeşitli Vakıflara ve çevremizdeki yardıma muhtaç ailelere maddi katkıda bulunuyorduk. Bu yıl geçmiş yılların aksine doğduğumuz yer olan Şanlıurfa’daki ihtiyaç sahibi fakir aileleri sevindirelim istedik. Büyüklerimiz, -Bir kimse fakirse, nerede olursa olsun gariptir- buyuruyor. Bizde garip din kardeşlerimizi sevindirebilmek için çam sakızı çoban armağanı misali yaptırabildiğimiz kadarıyla gıda kolileri dağıtmayı uygun gördük. Müslüman’ın malında, zekâttan başka kimsenin hiçbir hakkı yoktur. Bizlerde bu yıl yine kendi çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine, bazı vakıflara katkıda bulunduğumuz gibi Şanlıurfa’daki fakir ailelere de gıda kolisi göndererek zekâtımızı vermeye çalıştık” dedi.

 

Damatlardan, kayın pederlerine katkı

Damatlar Birol Yılmaz ve Tarkan Ander ise, her yıl zekâtlarını çevrelerinde ve memleketlerinde tanıdıkları fakirlere ve bazı vakıflar ile yardım kuruluşlarına verdiklerini, bu yılda geçmiş yıllarda olduğu gibi yardımlarını sürdürdüklerini ve ayrıca kayınpederleri Mahmut Cevdet Abacıoğlu gibi Şanlıurfa’daki fakir ailelere de gıda yardımında bulunmayı daha uygun bulduklarını belirterek, kendilerine destek olanlara da teşekkür ettiler.

 

Yardım edenlere ve aracılara dua

Yardım kolileri verilen fakir aileler ise, memnuniyetlerini dile getirerek, “Abacıoğlu, Yılmaz ve Ander ailelerinden ve aracı olanlardan Allah razı olsun. Biz her zaman hayırsever insanlarımıza bol bol dua ediyoruz. Allah onlardan her zaman razı olsun” dediler.


Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2015, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdülkadir Elma
Abdülkadir Elma - 6 yıl Önce

Allah kabul etsin. güzel ve şık olmuş. Ama iyi olmayan tarafı reklamı. Hayır Allah rızasını kazanmak içindir. Naçizane benim fikrim böyle

Ahmet
Ahmet - 6 yıl Önce

allah razı olsun böyle insanlardan, keşke durumu iyi olan herkes böyle yardım yapsa

mustafa can
mustafa can - 6 yıl Önce

Çok güzel,fakat üstüne aile ismi ve hediye yazmaları zekat olmaktan çıkmasına sebep oluyor.zekat aşikar verilebilir,Zekat Vakıflara gitmez.Zekâtın verilebileceği 8 sınıf insan vardır.onlarda ayette net bir şekilde geçiyor.Vakıflara giden zekâtın kimin eline geçtiği ülkeyi bölmeye çalışan bazı cemaatlerde aşikar ilken bazılarında da ne olduğu bellisiz olduğu için,zekat sayılmaz...

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142