AK Parti'de kritik gün!

.

AK Parti'de kritik gün!
banner206
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın da katıldığı AK Parti MYK'sı bugün yerel seçimler başlığı ile toplandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kongre sonrası topladığı Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ve MYK'da verdiği talimat doğrultusunda, MYK'nın bugünkü toplantısında ana gündem başlığını yerel seçim hazırlıkları oluşturacak.

Saat 14.00'te başlaması planlanan toplantıda, Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, mevcut belediye başkanlarının seçildikleri günden bu yana yıllık bazda hazırlanan performans raporları ve bu performansların 24 Haziran seçim sonuçlarına etkisine ilişkin yapılan analizler doğrultusunda kapsamlı bir sunum yapacak.

Toplantıda, 24 Haziran seçimleri sürecinde yaşandığı tespit edilen aksaklıklar ve bunların Mart 2019 yerel seçimlerinde tekrarlanmaması için neler yapılabileceği de konuşulacak. Yerel seçim stratejisini bu çerçevede netleştirecek AK Parti, geçmiş yerel seçimlerde oy oranının hep genel seçimdeki oy oranının gerisinde kalmasını dikkate alarak, Mart 2019 seçimleri için işi sıkı tutacak.

 

ADAY İÇİN ANKET

Hizmet performansı, vatandaş memnuniyeti ve 24 Haziran sonuçları çerçevesinde karnesi zayıf çıkan mevcut belediye başkanları ile yola devam edilmeyecek. Bunların yerine gerçekleştirilecek anketlerle halkta ve teşkilatlarda karşılığı olduğu tespit edilen yeni isimler aday gösterilecek. Yapılan taslak planlamaya göre eylülden itibaren belediye başkan, belediye meclis ve il genel meclisi üyelikleri için aday tespit çalışmaları başlayacak. Aday adayı mülakatları ve yaptırılacak son kamuoyu anketlerinin ardından da yıl sonu itibarıyla adaylar ilan edilmeye başlanacak. Meclis'teki oy gücünü kaybetmemek için TBMM'den kabineye sadece dört ismi kaydıran Erdoğan'ın, son dakikada büyük bir sürpriz olmazsa aynı gerekçeyle mevcut milletvekillerinden belediye başkan adayı da göstermeyeceği kaydediliyor.

 

MHP'NİN AF ÖNERİSİ DE TARTIŞILACAK

AK Parti ve MHP kanadından yapılan açıklamalara karşın devam eden yerel seçimlerin öne çekilmesine ilişkin tartışmaların da MYK'da gündeme gelmesi bekleniyor. AK Parti kulislerinde seçimlere kısa süre kala bu yönde bir anayasa değişikliğinin gündeme gelmesinin, ancak CHP'nin açık destek vereceğini açıklaması halinde mümkün olabileceği, CHP'den ise bu yönde olumlu bir mesaj gelmediği ifade ediliyor.

MYK'da, "güncel gelişmeler" başlığı altında MHP'nin yeni yasama yılında TBMM'ye sunacağını açıkladığı af düzenlemesinin de değerlendirileceği öğrenildi. Parti kurmaylarının Milliyet'e aktardığı değerlendirmelere göre, AK Parti, af konusuna sıcak bakmıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 16:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim baykanli
Nedim baykanli - 3 yıl Önce

Hep yalan sözler bilmem mülakat bilmem anket bunlar hep yalan bunu miletvekili adaylardanda gürďük.avukat mehmet karavar hep mülakatlarda hemde anketlerde hep öndeydi saygın ve dürüst bir kişiydi peki ne oldu hiç biri seçildimi seçilmedi.ama feko kalktı bütün adamlarını arapları liste adayı yaptı. Bu yerel seçimlerde öyle gözüküyor özelikle siverek belediyesi acillen değişmesi lazım sivereğe hizmet halkı eşit tutacak aday lazım.buda muhamed lamı odabaşı olmalı yoksa ak parti çok kaybeder

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142