Akyürek'ten buruk mesaj!

Akyürek'ten buruk mesaj!
banner206

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Akyürek, yayınladığı mesajında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıldönümünü Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen maden faciası dolayısıyla buruk karşıladıklarını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketinin, milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayıldığını ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlandığını belirten Milletvekili Akyürek, mesajında şunları kaydetti:

“Verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir. Türk milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en ulvi görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutluyorum. Bu vesile ile Soma maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, kederli ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun.” 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142