Amerika üç ayeti örnek aldı...

Amerika üç ayeti örnek aldı...
banner206
Amerikan Newseek dergisi, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed sallallahü aleyhi ve sellemin "Bir yerde veba salgını duyarsanız, oraya girmeyin; veba sizin bulunduğunuz yerde çıkarsa, o yeri terk etmeyin" hadisi şerifini paylaştı.

Newsweek dergisi Hz. Muhammed'i koronavirüsle mücadelede örnek gösterdi

Tüm dünyada can almaya devam eden koronavirüs salgınına karşı en önemli tedbirlerin başında hijyen kurallarına uymak geliyor.

ABD'li haftalık haber dergisi Newsweek, Peygamberimiz Hazreti Muhammed sallallahü aleyhi ve sellemin salgın hastalıklarla ilgili önerilerine yer verdi.

Haberde, bazı uzmanların salgına karşı temizlik uyarıları aktarılırken, "Bir salgın sırasında başka kimin hijyen ve karantina önerdiğini biliyor musunuz? 1300 yıl önce İslam Peygamberi Hazreti Muhammed." ifadeleri kullanıldı.

Karantina tavsiyesi

Peygamberimiz Hazreti Muhammed sallallahü aleyhi ve sellemin koronavirüs gibi ölümcül hastalıkları önlemek ve bu gibi salgınlarla mücadele etme konusunda sağlıklı tavsiyelerde bulunduğu belirtildi. İslam Peygamberi'nin, salgın hastalık riskine karşı, ashabına yaptığı bir tavsiyede karantina uygulamasına dikkat çektiği ifade edildi.

"Bir yerde veba salgını duyarsanız..."

Newsweek'in haberinde konuyla ilgili, "Bir yerde veba salgını duyarsanız, oraya girmeyin; ama veba sizin bulunduğunuz yerde çıkarsa, o yeri terk etmeyin" hadisini okurlarla paylaşıldı.

"Bulaşıcı hastalığı olanlar..."

Tavsiyelerinin sıralandığı yazıda, Peygamberimizin, "Bulaşıcı hastalığı olanlar sağlıklı olanlardan uzak tutulmalıdır." önerisine yer verildi.

Temizlik vurgusu

Ayrıca Peygamberimiz Hazreti Muhammed sallallahü aleyhi ve sellemin insanları enfeksiyondan koruyacak hijyenik uygulamalara uymaya da teşvik ettiği de hatırlatılarak, "Temizlik, imanın yarısıdır. Uyandıktan sonra ellerinizi yıkayın; uyurken ellerinizin nereye hareket ettiğini bilmiyorsunuz. Yemekten önce ve sonra ellerinizi yıkayınız." tavsiyeleri de aktarıldı.  Habervitrini.com

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akademik
Akademik - 1 yıl Önce

Ayet değil hadis.

Aizz
Aizz - 1 yıl Önce

Ayet değil hadis örnek aldılar yanlış başlık

lol
lol - 1 yıl Önce

başlık doğru mu ? Amerikalılar örnek aldı ama biz daha neyin hadis neyin ayet olduğunu bilmiyoruz. Başlığı değişin

mehmet şahan
mehmet şahan - 1 yıl Önce

başlığınız yanlış.Bahsettiğiniz Peygamber efendimizin hadisi şerifleri...

ömer
ömer - 1 yıl Önce

ayet değil hadis olacak

SIRADAKİ HABER

banner278

banner142