Aşevi’ne büyük destek

.

Aşevi’ne büyük destek
banner206

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, belediye meclisinden alınan kararla Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin bir yıllık ekmek ihtiyacı olan 450 bin ekmekle ilgili yapılan protokol imza törenine katıldı. Muhtaç ailelerin yanında olduklarının altını çizen Başkan Demirkol, bu nedenle bu protokole imza attıklarını söyledi.

Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği binasında düzenlenen protokol imza törenine Başkan Fevzi Demirkol ile Dernek Başkanı Ali Topal katıldı. Haliliye Belediyesi tarafından dernekten istifade eden bin 6 ailenin bir yıllık ekmek ihtiyacı olan 450 bin ekmeğin karşılanmasıyla ilgili hazırlanan protokole taraflar imza atarak, hayırlı olması temennisinde bulundular.

Ekmek ihtiyaçları olduğunu Başkan Demirkol’a belirttiklerini ve kendisinin de buna duyarsız kalmadığını söyleyen Dernek Başkanı Ali Topal, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Değerli sayın başkanımıza buraya kadar gelmesinden ve bizleri ziyaret etmesinden dolayı biz onur duyduk. Tabi ki, biz burada bir hizmet yapıyoruz ve bu hizmetimiz 12 ay devam ediyor. Aşevi’nin ekmek ihtiyacını Haliliye Belediye Başkanımız Sayın Fevzi Demirkol’a arz ettik. Kendileri de bizi kırmayarak yıl boyu ekmekte yardım edecek şekilde 450 bin ekmek yardımı yapacaktır. Bizde bundan dolayı protokolü imzaladık. Başkanıma teşekkür ediyorum. Özellikle benim bu teşekkürüm burada yardım alan kardeşlerimiz adınadır.”

 

“ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN İSTEDİK”

Başkan Fevzi Demirkol da, muhtaç ailelere yapılan katkıda “bizim de çorbada bir tuzumuz olsun” misali ihtiyaçların giderilmesi anlamında destek sağladıklarını söyledi. Başkan Demirkol, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği, senelerdir Şanlıurfa’daki muhtaç ailelerimize, muhtaçlarımıza hizmet vermektedir. Geçmiş hizmetlerinden ve gelecekte yapacakları hizmetlerinden dolayı Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin yöneticilerine ve değerli hocamız Ali Topal hocamızın şahsında teşekkür ediyorum. Aşevi’nin ayakta kalmasını temin eden Şanlıurfa halkına, malını infak eden tüm Şanlıurfalılara teşekkür ediyorum. Gönlümüz ister ki, insanlar kendi iaşesini temin etsin, kendi nafakasını temin etsin. Kimseye muhtaç kalmasın ama bu bir yerde sosyal güvencedir. İnsanlarımız, muhtaç oldukları zaman kendilerine yardım eden bir kuruluşun olduğunu zaten biliyorlar. Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği’miz bu hususta zaten titiz davranmaktadır. Şuanda bu dernekten faydalanan aile sayısı bin 6’dır. Bizde Çorbada tuzumuz olsun misali, ekmek ihtiyaçlarının olduğunu öğrendik. Haliliye Belediyesi olarak bir yıl içerisinde 450 bin somun ekmeğini kendilerine bedeli Haliliye Belediyesi bütçesinden karşılanmak üzere karar aldık. Bu kararı alırken bize destek veren Haliliye Belediye Meclisinin değerli üyelerine teşekkür ediyorum. 5393 sayılı Kanunun 14 ve 75’inci maddelerine istinaden bir protokol hazırladık. Bu protokolümüzü Ali Topal hocamızla birlikte imzaladık. Bundan sonrasında ayılık düzenli olarak fakirlerin evine girecek ekmeklere, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütçesinden pay alan ve o bütçeden beslenen Haliliye Belediyesi olarak bizde katkımızı sunduk.”

Başkan Demirkol, açıklamaların ardından ailelerle görüşüp dernek binasından ayrıldı.

Haliliye Belediye Meclisi 2016 yılı Kasım Ayı Olağan Toplantıları’nın 2’nci birleşiminde Şanlıurfa Aşevi Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin 450 bin adet ekmek ihtiyacının karşılanmasıyla ilgili gündeme alınan teklif, oy birliğiyle kabul edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142