Bakan Eroğlu, Suruç için isyan etti!

.

Bakan Eroğlu, Suruç için isyan etti!
banner206

 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yağmurlama ve damlama borusunu çekmeyen vatandaşa su vermeyeceklerini belirterek, “Çünkü toprağın gelecek nesillere tuzlanarak verilmesine müsaade edemeyiz” dedi. Suruç ilçesine su getirdiklerini belirten Eroğlu, “Vatandaş vahşi sulama yaptı, neredeyse mezar kazdıkları zaman 6 metreden su çıkacak” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplu temel atma törenine katılmak amacıyla Mardin’e gitti. Basın toplantısı düzenleyen Bakan Eroğlu, açıklamasında şunları kaydetti;

 “Atatürk Barajı’ndan sulama, Beyaz Su’dan da içme ve kullanma suyu getirdik. Midyat’tan girdim, bütün Mardin’i geziyorum. Şimdi bunu vatandaşa duyurun. Sulama için bir kültür oluşturmak gerek. Bakın Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde vatandaşa su verdik. Vatandaş öyle bir sulama yaptı ki. Neredeyse vahşi bir sulama. Neredeyse mezar kazdıkları zaman 6 metreden su çıkacak. O kadar çok kullanmışlar ki bu çok tehlikeli. Çünkü her buharlaşan su tuzunu bırakır, tarla tuzlanır. Bu yüzden diyoruz ki, biz vatandaşlar ile toplantı yapacağız. Su vereceğimiz zaman parsel başına kadar suyu getireceğiz. Arada su alma ağızlıklarını bırakacağız. Vatandaş kendi tarlasına yağmurlama ve damlama borusunu çekecek. Yağmurlama ve damlama borusunu çekmeyen vatandaşa su yok kardeşim. Çünkü toprağı gelecek nesillere tuzlanarak vermesine müsaade edemeyiz. Onun için, onun evladı için toprağı korumamız lazım. Biz kesinlikle karar aldık. Hatta bu konuda Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanlığımız da yüzde 50 hibe verecek. Kendi tarlasına çekeceği boru için hibe verecek. Arkadaşlar kesin talimat veriyorum. Su verilecek ancak tarlasına kendi borusunu çekmeyen vatandaşa su yok.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142