Basın kartı komisyonu toplanıyor

Basın kartı komisyonu toplanıyor
banner206

2016 yılının ilk ve ikinci Basın Kartı Komisyonu toplantıları 22-23 Haziran 2016 tarihlerinde Ankara’da Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak.

Toplantı da; ilk kez basın kartı alacak basın mensupları ile sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatları Basın Kartı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde görüşülerek karara bağlanacak.

Basın Kartı Komisyonu toplantısında 15 Haziran 2016 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze intikal ettirilen başvurular görüşülüp karara bağlanacaktır.

Bu bağlamda; başvuruları Komisyona intikal ettirilecek başvuru sahiplerinin aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir:

-Mesleki çalışma göndermesi gereken başvuru sahipleri, Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde

(www.byegm.gov.tr) yer alan “Basın Kartı” bölümüne girerek Mesleki Çalışma Gönder kısmından mesleki çalışmalarını sisteme yüklemelidirler.

-Sürekli basın kartı başvurusunda bulunanlardan mesleki çalışma niteliğinde olmayan bir belge ile durumlarını tevsik etmek isteyenlerin söz konusu belgeleri basılı ortamda il müdürlüklerimiz aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze intikal ettirmeleri gerekmektedir.

-Başvuru sahiplerinin çalıştıkları gazete/dergi örneklerinin “pdf” olarak Komisyon görüşüne sunulması öngörüldüğünden yayınların “Devlet Enformasyon Sistemi”ne düzenli yüklenmesi hususunda gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir.

-Konuyla ilgili basın mensuplarından gelecek soru ve sorunların Basın Kartı Destek Hattı: (312) 583 61 60 ve [email protected] elektronik posta adresi aracılığıyla iletilmesi halinde daha hızlı çözümler sunulabilmesi mümkün olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2016, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142