Başkan Bayık, KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti

Bazı görüşmelerde bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Başbakan Ersin Tatar ve Ulusal Parti Lefkoşa Milletvekili Meclis Başkanı Yardımcısı Zorlu Töre’yi ziyaret etti.

Başkan Bayık, KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti
banner206

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar ve Ulusal Parti Lefkoşa Milletvekili Meclis Başkanı Yardımcısı Zorlu Töre’yi ziyaret eden Bayık,  Türkiye’nin sınır güvenliğini tehdit terör örgütleri tarafından oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı yürütülen Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu. Başbakan Tatar ve Meclis Başkan Yardımcısı Töre’nin yürütülen Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediklerini ve Türkiye’nin yanında olduklarını söyledi.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘Eğitim ile ilgili bazı görüşmelerim vardı. Bu görüşmeleri tamamladıktan sonra Başbakan Sayın Tatar ve Meclis Başkan Yardımcısı Sayın Töre’ye ziyarette bulundum. Ziyaretimiz esnasında Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunun engellenmesi amacıyla yürütülen ve Türkiye ile beraber dünya gündemini oluşturan Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Bu konuda düşünceleri açık ve net olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Ersin Tatar ve Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili ve aynı zamanda Meclis Başkan Yardımcısı olan Sayın Zorlu Töre’nin, Türkiye’nin haklı davasını sonuna kadar desteklemeleri, anavatan Türkiye’nin toprak bütünlüğünün korunmasının çok önemli olduğu düşünceleri elbette bizim için çok önemlidir’

Bayık, Türkiye’yi haklı davasında yalnız bırakmak isteyen ve haksız duruma düşürmek isteyen art niyetli dış güçlere karşı birlik ve beraberliğimizin ayaklar üstünde kalması  elbette haklı davamızda bizleri galip edecektir dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142