Başkan Çiftçi’den Urfaspor açıklaması…

.

Başkan Çiftçi’den Urfaspor açıklaması…
banner206

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’den Şanlıurfaspor ile ilgili açıklama geldi. Futbolu bilenlerin futbolla ilgilenmesi gerektiğini vurgulayan Çiftçi, Şanlıurfaspor’a desteğinin devam edeceğinin müjdesini verdi.

 

ABDÜSELAM YAVUZ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yaptığı açıklamada, Şanlıurfaspor’un Şanlıurfa’nın marka değeri olduğunu belirterek, “Şanlıurfaspor’a hiçbir zaman kayıtsız kalmadık, Şanlıurfaspor’a her zaman destek verdim. Bunu belgelerle sabitleriz ama ben hiçbir zaman Şanlıurfaspor’un üzerinden siyaset yapılması taraftarı değilim. Şanlıurfaspor’u hiçbirimizin yıpratma hakkının olmadığını düşünüyorum. Orası bir kulüptür, oranın bir yönetimi vardır, bir başkanı vardır. Başkan da gayet başarılı bir insan, iş adamı olarak çok beğendiğim Şanlıurfa’nın bir marka değeri. Kulüp yapısı anlamında ben şunu isterim; Futbolu bilen futbolla ilgilensin, gerçekten katkı anlamında destek vermek isteyen yöneticiler de katkısını sağlasın. Kamu kurumu anlamında, yerel yönetim anlamında bize düşen yardımı biz sağlayalım, profesyonel yöneticilere bırakalım. Oraya arada bir müdahale edip, kulis yapmanın anlamının olmadığını düşünüyorum, Şanlıurfaspor’a da zarar vereceğini düşünüyorum” dedi.

 

“Fenerbahçe, Galatasaray Urfa’da oynasın”

“Yine biz kulübümüzün yanındayız” diyen Çiftçi, açıklamasında şunları kaydetti;

“ Allah’a şükürler olsun kulübümüz ligde kaldı, bu önemliydi ama tabi ki çok büyük bir başarı değildi ama düşmemesi de önemliydi. Ben emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bundan sonra da desteğimiz Şanlıurfaspor’da olacak. İnşallah daha profesyonelce, şehrin birlik ve beraberliğine yönelik bir yönetim anlayışı devreye girer ve dolayısıyla bizde Şanlıurfa’yı temsilen katkı vermiş oluruz. Artık gerçekten Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın, Beşiktaş’ın Şanlıurfa GAP Arena’da futbol oynayacağı günleri görmek istiyoruz.”

Şanlıurfa büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu spor çalışmalarından da bahseden Çiftçi, “Bizim derdimiz Şanlıurfa’nın gençliğini sporla buluşturmak. 19 Mayıs vesilesiyle liselerarası futbol turnuvasını gerçekleştirdik, dün itibariyle tenis turnuvasını bitirdik, futbol yaz okulunu başlatacağız, basketbol yaz okulunu başlatıyoruz, yüzme yaz okullarını başlatıyoruz. Yüzme havuzları yapıyoruz, yeni spor tesisleri yapıyoruz. 10 İlçemizde 2016 yılında ihaleler yapıldı, spor merkezi yapılacak. Bakın spora bu derecede önem veriyoruz ama biz sonuçta amatörce bakıyoruz. Bizim çok profesyonel spor kulüpleriyle de alakamız olamaz. Şuan 1850 gencimiz spor tesislerimizden faydalanıyor. Biz bunu 25 Bine çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142