Başkanlardan Berat mesajı

Başkanlardan Berat mesajı
banner206

 Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ve Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz Berat Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladılar.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Atilla mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Cenabı Hakkın rahmet kapılarını sonuna kadar araladığı bir geceye daha kavuşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazanın habercisi, kutlu bir gece olan Berat gecesinde ellerimizi memleketimizin huzur ve sükûnu için açalım. Çocuklarımıza hediye edeceğimiz yarınlarımızın aydınlık dolu olması için açalım. Yüce Yaradan’ın merhametinin ülkemiz ve İslam âlemi üzerinde tecelli etmesi için açalım.

Biliyoruz ki büyük ve merhameti bol bir sahibimiz var ve rahmetini tecelli ettirdiği bu anlar bizler için bir nimet. Bu nimeti, bu fırsatı iyi değerlendirebilmek ise bizlerin elinde. Bu gecelerin manasının idraki, size ve sevdiklerinize sağlık ve mutluluk, geçmişlerinize rahmet, ülkemize ve Şanlıurfamıza huzur getirmesi temennisi ile Berat Geceniz kutlu olsun.”

 

Pınarbaşı’nın mesajı

Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Pınarbaşı, mesajında şunlar kaydetti;

“Berat gecesi, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla günahlardan arınmaları ve Yüce Allah’ın sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatır. Bu mübarek geceler, bizlere akıp giden hayatta durup düşünme, özümüze dönme ve günahlarla kirlenen gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar. Rabbimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgulayıp hata ve günahlarımızdan tevbe ederek uzaklaşma imkânı sağlar. Böyle mübarek gün ve geceler, Kur’an-ı Kerim ile buluşma, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in o muhteşem öğütlerine kulak verme ve O’nun sünneti ile hayat bulma fırsatlarıdır. Bu gece; Sevgili Peygamberimiz’in (S.A.V) ‘Allah’ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana ilticâ ediyorum. Senin şanın yücedir’ duasıyla Yüce Mevla’ya yakarma zamanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslâm âleminin Berat Kandili’ni kutlar, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını, insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

 

Ayhan’ın mesajı

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Berat Kandili’nin tüm İslam aleminin beratına, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını diledi.

Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Ayhan, “Rahmet mevsimi üç aylar içinde yer alan ve müminlere temize çıkma, borçtan kurtulma, duaların kabul olup bağışlanma kapılarının ardına kadar açıldığı Berat Kandili’ni idrak ediyoruz. Allah’ın ihsanına kavuşmayı murat ettiğimiz bu rahmet gecesi, vicdanını muhasebeye çekmek, nefsini terbiye etmek, kötülüklerden arınmak, hataları telafi etmek için bize sunulmuş eşsiz bir fırsattır. Bu kutlu gecede dargınlıkları, kırgınlıkları unutmak, hayatımızda barışı ve adaleti tesis etmek, sevgiyi ve hürmeti hakim kılmak fırsatı kaçırılmamalıdır. Saydığımız bu güzellikler gecenin sabahında hal dilimizin bir parçası olup bizim özümüzü oluştursun. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili hemşehrilerimin, aziz milletimin ve cümle Müslümanların Berat Kandili’ni tebrik eder, başta Türkiye olmak üzere, tüm İslam aleminin beratına, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını dilerim” dedi.

 

Özyavuz’un mesajı

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Berat'ın tövbe, yenilenme ve yaradılış gayesine yönelme günü olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;

11 ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi,bu mübarek Ramazan Ayından önceki son kandil gecesi olan Berat kandiline ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi gündelik hayatın akışı içinde bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür etme imkânları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir. İnsanların bu geceler sayesinde zaman zaman ihmal ettiği kulluğunun farkına vardığını, kendisine çeki düzen verdiğini, Cenab-ı Hakk’la olan ilişkilerini yeniden tanzim etme fırsatı bulduğunu vurgulayan Özyavuz, “Başta büyük Türk Milleti olmak üzere tüm Türk- İslâm âleminin ve değerli hemşerilerimin mübarek Berat gecesini kutluyor; feyz ve bereketinden hepimizin istifade etmesini, Berat gecemizin gerçek beratlarımıza vesile olmasını, hepimize mübarek Ramazan ayına arınmış gönüllerle, günah yüklerimizden berat etmiş olarak girmeyi nasip etmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142