BDP IŞİD'in katliamlarını kınadı

 BDP IŞİD'in katliamlarını kınadı
banner206

Siverek ilçesinde BDP İlçe Başkanlığı yaptığı açıklamayla IŞİD'ın saldırılarına tepki gösterdi.

Kanlıkuyu Parkı'nda düzenlenen basın açıklamasını okuyan Demokratik Bölgeler Partisi İlçe Başkanı İbrahim Halil Ayyıldız IŞİD ile egemen güçlerin Ortadoğu'da halkları ve inanç gruplarını birbirine düşürdüğüne dikkat çekerek, "Arap Baharı diye başlatılan süreç halkların birbirine kırdırılmasıyla devam etmektedir. Uluslararası güçlerin bu uygulamalarından IŞİD diye devşirme bir çete örgütü oluşturuldu. Sözde İslam adına hareket ettiğini söyleyen bu çete kendisi gibi olmayan tüm insanları düşman ilan etmekte ve vahşice katletmektedir. Ortadoğu'da IŞİD çetelerinin gerçekleştirdikleri vahşet ve kıyım devam etmektedir. Dünyanın ve egemen devletlerin sessiz bekleyişi eşliğinde devam eden bu vahşet bölgeye yaydırılmaya çalışılıyor" dedi.

Açıklamada, "Dünyanın egemen devletleri canları sıkıldığında en demokratik bir girişimi bile terörist bir hareket ilan ederken IŞİD'e karşı sahip olduğu tavırsızlık; bu vahşeti gördüğünü bunun sonucunda ortaya çıkacak boşluğun değerlendirilmek istediği anlaşılıyor.

IŞİD emperyalistlerin ve İsrail'in ürünüdür. Allah'a inananları Allah u Ekber diyerek kesen, kadınlara ve kızlara tecavüz eden, evleri soyan yağmalayan, talan eden, bütün İslami değerleri ayaklar altına alan Ortadoğu halklarına karşı oluşturulan bir katiller çetesidir. Camileri, peygamberlerin türbelerini Müslümanların kutsal mekanlarını bombalayan yerle bir eden İslam karşıtı bir çete örgütlenmesidir. İsrail'in yıllardan beridir Filistin halkına uyguladığı vahşet ve onların değerlerini yok etmesi bir insanlık sorunudur. Kendine insanım diyen herkes Gazze'deki vahşete sessiz kalmamalıdır ama aynı zamanda yanı başımızda kardeşlerimize uygulanan vahşeti de görmelidir. Bu vahşetin arkasındaki uluslararası güçleri teşhir etmeli, halkların direniş cephesinin yanında yer almalıdır. Tüm Kürdistan güçler ortak bir cephede birleşmeli, halkımızı birlikte savunmalıdırlar. Kürt ulusal birliği mutlaka sağlanmalıdır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142