Beyazgül, Küçük 1 Aile'yi kabul etti...

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Muğla’nın Marmaris ilçesinden Şanlıurfa Göbeklitepe’ye bisiklet ile gelerek farkındalık oluşturan Pekçedenöz (Küçük 1 Aile) ailesi bir araya geldi.  Herkesi Şanlıurfa’ya davet eden Başkan Beyazgül,  “Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel güzellikleri sizleri bekliyor” dedi.

Ekoseyehat ve spora vurguda bulunmak için bisiklet ile Marmaris-Göbeklitepe güzergâhı çizen Pekçedenöz ailesi, 1400 kilometrelik yolu 27 gün de tamamlayarak son durakları olan Göbeklitepe’yi vardılar.

Başkan Zeynel Abidin Beyazgül’ü makamında ziyaret eden aile, herkesi Türkiye’nin en kadim kentlerinden biri olan Şanlıurfa’yı görmeye davet etti.

Aile ile bir süre makamında sohbet eden Başkan Beyazgül ise Büyükşehir Belediyesinin spora ve sporcuya verdiği önemi belirterek farkındalık oluşturan aileye teşekkür etti.

Herkesi Göbeklitepe’yi ve açık hava müzesi olan Şanlıurfa’yı görmeye davet eden Başkan Beyazgül, Küçük bir ailemiz Marmaris’ten bisiklet ile çıkarak Şanlıurfa’ya vardılar. Ailemiz son durakları olan Göbeklitepe’yi ardından bizleri ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum, bu küçük ailemiz çok büyük bir iş yaptı ailemiz bisiklet turu ile Marmaris’ten Şanlıurfa’mıza kadar yolların güvenliği olduğunu bisiklet ile gidilebileceğini gösterdiler. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz buradan tüm küçük ailelere spor yapmalarını davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet fırat
Mehmet fırat - 2 yıl Önce

Sayın başkanım lütfen göbeklitepeye yakışır güzel bir asfalt yapalım.

İsmail Bağmancı
İsmail Bağmancı - 2 yıl Önce

1400 km yi bisikletle gelen bu aile gerçekten taktire şayan bir iş çıkarmış. Tebrik ediyorum. Bisiklet kültürünü devam ettirmek adına umarım bizim şehrimizde de bir farkındalık yaratıp bisiklete binenleri ayıplamak yerine destek olan olan bir millet haline geliriz . Bisiklet adına tek temennim Budur. !

Xelil
Xelil - 2 yıl Önce

Keşke belediye ve valilikte göbekli tepe yılı olmasına rağmen pedal çeviren koca yürekli insanlar kadar duyarlı olsa

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142