Bir mahalle daha doğalgaza kavuştu

Büyükşehir Belediyesi ve Haliliye Belediyesi koordinesinde Konuklu Mahallesi de beklediği doğalgaza kavuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkan Vekili Vehbi Beyaz, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Aksa Doğalgaz Şanlıurfa Şirket Müdürü Muhammed Nezif Ural ve diğer davetlilerin katılımıyla düzenlenen törende tutuşturulan meşalenin ardından Haliliye İlçesi Konuklu Mahallesi de doğalgazına kavuştu.

Törende konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediyesi'nin koordinesinde yürütülen doğalgaz çalışmaları kapsamında merkez ilçeler başta olmak üzere kentin diğer ilçelerinin birer birer doğalgaza kavuştuğunu söyledi.

BAŞKAN BEYAZGÜL: DOĞALGAZ KONUKLU'YA HAYIRLI OLSUN
Başkan Beyazgül, "Konuklu mahalle sakinlerinin doğalgaz sevincine ortak olduk. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak Konuklu Mahallemiz için üzerimize düşen ne varsa yerine getirdik ve getirmeye çalışıyoruz. Daha önce Eyyübiye ilçemize doğalgaz verildi. Sonra Hilvan ilçesine gittik ve şimdi de konukludayız. Ben buradan Haliliye Belediye Başkanımıza ve AKSA yetkililerine teşekkür ediyorum. Sahaya çıkarken şunları ifade etmiştik Biz Şanlıurfa’nın sorunlarını biliyoruz, bu sorunlar için hemen kollarımızı sıvayacağımızı ifade etmiştik. Şimdi daha temiz daha güzel ve sağlıklı bir ortamda yaşamak üzere doğalgaz Konuklu’ya gelmiştir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, doğalgazın Konuklu mahallesine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

BAŞKAN CANPOLAT: KONUKLU MAHALLESİNİ DOĞALGAZLA BULUŞTURDUK

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, "Burası daha önceden beldeydi. Konuklu Mahallemiz her geçen gün gelişiyor. Bizler de gerek Büyükşehir Belediyesi olarak alt yapı çalışmaları gerekse üst yapı anlamında yol, parke ve asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Günümüzün vazgeçilmezi annelerimizin, hanımlarımızın evlerinde kullandıkları modern ısınma aracı olarak kullanılan yöntemlerinden biri olan doğalgaz ile ilgili olarak bir çalışma başlatıldı. Bu hususta başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül olmak üzere ve ilgili AKSA yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bu bölgemizdeki yapılaşmanın fazla olduğu yerlerde bizler de Haliliye Belediyesi olarak elimizden gelen katkıyı sunuyoruz. Haliliye ilçemizin Konuklu mahallemizi bugün meşaleyi yakarak doğalgaz ile buluşturmuş olacağız. Kadınlar artık evlerinde daha rahat bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Konuklu mahalle sakinlerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

URAL: KONUKLU SAKİNLERİNİ ABONELİK YAPMAYA BEKLİYORUZ
Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Haliliye Belediyesi işbirliği ile Konuklu Mahallesinde de hizmet verecek olmanın mutluluğu içersinde olduklarını kaydeden Aksa Doğalgaz Şanlıurfa Şirket Müdürü Muhammed Nezif Ural, "AKSA Şanlıurfa doğalgaz olarak yeni bir yatırım bölgemizde doğalgaz arzını sağlamış bulunmaktayız. Konuklu Mahallemizde Eylül 2020 tarihi itibariyle başlayan yatırımlar, 21 Aralık tarihi itibariyle tamamlanmış bulunmakta. Şuan için 3000 bin potansiyelin doğalgaz arzını sağlamış bulunmaktayız. Halkımızdan beklentimiz abonelik işlemlerini tamamlayarak bir an evvel gaz açım faaliyetlerine başlamaları ve doğalgazın konforundan faydalanmalarını bekliyoruz" şeklinde konuştu.

İLÇELERDEKİ KAZILARI BÜYÜKŞEHİR AYKOME KOORDİNE EDİYOR
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren AYKOME (Alt Yapı Koordinasyon Merkezi) koordinasyonunda verilen kazı izinleri sonucu kentin ilçelerini doğalgaza kavuşturan Büyükşehir Belediyesi program dahilinde gerekli alt yapı çalışmalarını başlatıyor. Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve Aksa doğalgaz yüklenici firmalarının ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar sonucunda doğalgaza kavuşan ilçelerde Büyükşehir üst yapı çalışmalarını da bizzat kendisi üstleniyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL'ÜN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERİYOR
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün öncülüğünde ilçe belediye başkanlarının ortak akılla yürüttüğü görüşmeler neticesinde Şanlıurfa'nın bir çok ilçesi doğalgaza kavuştu.

Yeni yerleşim alanları sıklıkla artan ilçelerin başında gelen Karaköprü ve Halliye İlçesinde bir çok mahallede doğalgaz kullanılmaya başlanırken Eyyübiye ilçesinde ise kazı çalışmalarına başlandı. Geçtiğimiz hafta Hilvan ilçesi doğalgaz'a kavuştu. Ayrıca sınır hattındaki iki ilçemiz olan Akçakale ve Ceylan pınar ilçesi ise doğalgaz sözü aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142