Birecik, prestijli hizmetlere kavuşuyor

Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerde 'Prestij Caddesi' uygulaması başlatan Büyükşehir Belediyesi'nin Birecik'teki çalışmalarında sona gelindi. 62 bin 500 metrekarelik asfalt seriminin gerçekleştirildiği Birecik'te Prestij Cadde uygulaması hayata geçiriliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gerek kent merkezinde gerekse ilçelerde bir taraftan ulaşım sorunlarını ortadan kaldırabilmek için yeni bulvar ve caddeleri halkın hizmetine sunarken, diğer yandan mevcut alanlarda revizyona giderek geleceği esas alan çalışmalarını sürdürüyor.  Şehir merkezi ile tüm ilçelerde prestij cadde uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Birecik'te ise Sahil Caddesi, 10 Temmuz Caddesi, Aydın Mirkelam Bulvarı, Belediye Caddesi ve İlçe Sebze Halini kapsayan alanda altyapıyı tamamlamasının ardından uzun ömürlü ve kaliteli malzemelerden oluşan asfalt dökümü gerçekleştirdi.

 

PRESTİJ CADDESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Turizm açısından her geçen gün gelişen Birecik'i geleceğe hazırlamak adına yapılan çalışmalar kapsamında; daha modern ve görüntü kirliliği barındırmayan alanlar oluşturuldu. Altyapıda her türlü şebeke ve drenaj hatlarının revize edildiği caddelerdeki orta refüj çalışmaları da tamamlanarak yeni yollar Bireciklilerin hizmetine sunuldu. Çevreye gürültü ve görüntü kirliliği oluşturmamak için kısa sürede tamamlanan çalışmalar Bireciklilerin de takdirini kazandı. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür eden Birecik halkı, uzun yıllar eksikliğini hissettikleri hizmeti bu dönemlerde aldıklarını dile getirdi. 62 bin 500 metrekarelik alanda 15 bin ton asfalt dökülerek yapılan çalışmalarla birlikte ilçe esnafı hak ettikleri hizmeti aldıklarını söyledi. Birecik'in her geçen gün daha da çok yerli ve yabancı turist aldığını belirten esnaf, yeni hizmetlerle birlikte bu alanda da gelişme yaşayacaklarını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277