Birecik’te OSB heyecanı

 Birecik’te OSB heyecanı
banner206

Hızla gelişen Birecik Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bilgilendirme toplantısına Birecik  Kaymakamı Deniz Zeyrek ve Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar olmak üzere birçok davetli ve yatırımcı katıldı.

OSB Müdürü Mehmet Yılmaz’ın yaptığı sunumla başlayan bilgilendirme toplantısı, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar ve Kaymakam Deniz Zeyrek’in konuşmaları ile devam etti.

Yılmaz, sunumunda Birecik OSB hakkında teknik detaylar ve 6. Bölgenin avantajları hakkında oldukça açıklayıcı bilgiler verirken, yatırımcıların avantajlarını sıraladı.

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu başkanı  Müslüm Acar ise yeniden şekillenen Ortadoğu ve Dünya’da ticaretin önemine dikkat çekerek, oluşan bu yeni sistem içerisinde Birecik ve Türkiye’nin konumunu detaylı bir şekilde katılımcılar ile paylaştı. Acar, bu jeopolitik konum içerisinde en avantajlı bölgenin bir köprü görevi de gören Birecik olduğunu ve Birecik OSB’nin çok büyük bir boşluğu dolduracağını belirtti.   Birecik’in hem doğu hem de batı ile olan yakın ilişkilerinin gelişim açısından bulunmaz bir nimet olduğunu belirten Acar “tabi 6. Bölge olması da çok önemli bir noktaya getiriyor ama Birecik’in bana göre çok daha önemli bir avantajı daha var bu da Birecik’in coğrafi ve stratejik konumudur” dedi.

Kaymakam Deniz Zeyrek ise, “Organize Sanayi Bölgesi (OSB) noktasında geç kalınmasına rağmen çok iyi noktada olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü 6. Bölgenin en avantajlı ve en huzurlu ilçelerinden birisindeyiz. Dahası organize sanayi bölgemizin alt yapısının hazırlanması noktasında herhangi bir finansal sorunumuz yok. Şu anda bizim ihtiyaç duyduğumuz tek şey zaman. 6 Ocak’ ta alt ve üst yapı proje ihalesini yaptık. Projelerimiz 15 Mart gibi önümüzde olacak ve haziran başında bütün alt yapımızın yapımına başlamış olacağız” diye ifade etti.

Kaymakam Zeyrek ,bütün yatırımcıları 6. Bölge avantajlarından yararlanarak organize sanayi bölgesinde yatırım yapmaya davet etti.

Bilgilendirme Toplantısı verilen yemeğin ardından sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277