Bozova’ya yakışan hizmet…

.

Bozova’ya yakışan hizmet…
banner206

Bozova’nın önemli eksiklerinden birisi olan misafirhane Bozova Belediyesinin çalışmalarını sonucu 4 katlı taziye evi yapılarak bu sıkıntının önüne geçilmiş oldu.

Bozova Belediyesinin ilçeye kazandırdığı yeni taziye ve misafirhanenin özellikleri şu şekilde; Yeni yapılan kompleks, kadın ve erkek taziye evi, misafirhane ve yemekhane olarak kullanılacak şekilde projelendirildi. İlk iki katın taziye ve çok amaçlı toplantıların yapılacağı salon olarak düzenlendiği binanın üst katına 2 adet tek kişilik,3 adet çift kişilik,3 adet 3 kişilik odalar şeklinde misafirhane olarak düzenlendi.

Her katında ayrı ayrı mutfakların bulunduğu misafirhanede ayrıca her odaya ayrı ayrı wc ve duş yapılarak Bozova’yı ziyarette bulunan misafirlerin barınma sorunları böylece büyük ölçüde giderilmiş oldu.

Bozova Belediyesinin Seçimlerden önce vatandaşlara öncelikli ihtiyaçlarından biri olarak tespit edilen taziye evi ve ilçemizde otel bulunmamasından kaynaklı yaşanan barınma sorunlarının giderilmesi amacıyla Bozova Belediyesi "Her mahallemize taziye ve köy kültür evleri" yapılması için harekete geçmişti. Tespit edilen 15 mahallede çalışma başlatan Bozova belediyesi ekipleri ilk olarak Bozova merkez Fevzi Çakmak mahallesindeki çalışmaları tamamladı. Daha önce kullanılmaz hale gelen taziye evini yıkılarak yerine 4 katlı taziye evi ve misafirhane yapıldı.

Bu projenin hayata geçirilmesinde Eş Başkan Fatma Doğan ve Zeynel Taş, Bozova Belediyesi ekibinin önemli katkıları oldu.

Bozovalı vatandaşlar bu tür hizmetleri ilçeye kazandıran Eş Başkan Fatma Doğan ve Zeynel Taş’a teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142