Bu turnuva çok eğlendirecek

 Bu turnuva çok eğlendirecek
banner206

Alışverişin yanı sıra eğlence ve yaşam merkezi arayanların buluşma noktası olan Şanlıurfa Piazza, kültürel etkinliklerinin yanı sıra sportif aktivitelerle de ziyaretçilerine sürpriz yapmaya devam ediyor. Piazza, bu kez “Streetball Basket Turnuvası”na ev sahipliği yapıyor. 5 oyuncudan oluşan takımlar halinde oynanan ve sokak basketbolu olarak da adlandırılan Streetball, eğlence, yetenek ve şovu bir arada barındıran kuralsız bir oyun olarak geniş kitleler tarafından seviliyor. 

Kazananlara ödül var
Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Gençlik Sopor İl Müdürlüğü ve Efor Spor Okulları’nın işbirliğiyle düzenlenen Streetball Basket Turnuvası AVM’nin otoparkında, 19-20-21 Eylül tarihleri arasında yapılacak. 5 kategoride gerçekleştirilen turnuvaya başvuru formları AVM'nin girişindeki danışmadan temin edilebilecek. Turnuva sonunda kazananlara çeşitli ödüller verilecek. 

Oyunun kuralları
Streetball, biri yedek, üçü sahada toplam dörder oyuncudan oluşan takımlar arasında açık havada oynanıyor.  FIBA tarafından FIBA 3x3 adıyla resmiyet kazandırılan oyun, basketbol sahasının yarısında ve tek potada oynanıyor. 5'er dakikalık iki periyottan oluşan oyunda, 33 skoruna ulaşan takım maçı kazanıyor. Eğer 10 dakika sonunda 33'e ulaşan olmazsa daha fazla sayı atan takım maçı kazanıyor. Normal süre sonunda takımlar arasında eşitlik olursa 2 dakikalık uzatma periyodu oynanıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142