Bucak’tan flaş açıklama

 Bucak’tan flaş açıklama
banner206

Şanlıurfa Barosu Başkanı Av. Ali Fuat Bucak, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’nun konuşması esnasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın müdahale ederek sözünü kesmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “TBB Başkanı bu çerçevede görüşlerini açıklarken, karşılaştığı durum çok üzücüdür” dedi.

Baro Başkanı Av. Bucak, yaptığı yazılı açıklamada, şunlara yer verdi;

“10 Mayıs 2014 günü Danıştay’ın kuruluşunun 146. Yılı törenlerinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Av. Metin Feyzioğlu’nun konuşması esnasında Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan müdahale ederek sözünü kesmiş, saygı sınırını aşan hakaretamiz sözler sarfetmiştir.”

Demokrasinin vazgeçilmez prensiplerinden birinin de ifade ve fikir özgürlüğü olduğunu vurgulayan Bucak, “TBB Başkanı da bu çerçevede görüşlerini açıklarken, karşılaştığı durum çok üzücüdür. Bu konuşmada Sayın Başbakan’ın hoşuna gitmeyen bir takım fikirler olabilir ya da konuşma süre açısından uzamış olabilir. Ancak bütün bunlar Sayın Başbakanın o şekilde davranmasını gerektirmezdi. Kendisi toplantıyı terk edebilir ya da mazeret bildirip kalkabilirdi. Ancak bunun yerine birlik başkanımıza bağırarak, ağır sözler sarf etmesi kabul edilemez” dedi.

Bucak, Bağımsız savunmanın örgütü olan Barolar Birliğinin başkanının sözlerine gösterilen tahammülsüzlük ve tepkinin demokrasi ve hukuk devletinin geleceği açısından kendilerini kaygılandırdığını dile getirerek, bu nedenle de yapılan davranışı kınarken, herkesi karşılıklı saygı ve hukuk devletinin kurallarına uygun davranmaya davet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 14:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
yıldırım
yıldırım - 7 yıl Önce

fevzioğlunuda bucağıda esef ve ibretle kınıyorum...

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142