Çalışmalar tam gaz!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmaları kapsamında, kent içinde iyileştirme, bakım ve onarım çalışmalarını devam ettiriyor.

Büyükşehir Belediyesi ve Fen İşleri Daire Başkanlığı Ekipleri bir yandan Kobanili misafirler için Suruç'ta 40 dönümlük arazi üzerine kurulacak olan  çadır kentin zemin düzleştirme çalışmaları için seferber olurken, öte yandan da şehir merkezinde çalışıyor.

Suruç’taki Suriyeli Misafirlerin kalacağı Yatılı Bölge Okulu yanındaki 40 dönümlük alanda; 35 kamyon malzeme kullanılarak 400 ton mekanik dolgu, 82 ton mucur ve 170 ton rotmiks kumu (soğuk asfalt) ile zemin düzleştirme çalışmalarını yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Karaköprü’de okul ve park yollarını da yaparak iyileştirme çalışmalarını tamamladılar.

Kent merkezinde okul yolları, yol rakım düşürme ve kaldırım çalışmalarını devam ettiren Büyükşehir Belediyesi Ekipleri, şehrin genelinde çalışarak Şanlıurfa’ya modern bir kimlik kazandırmaya devam ediyor.

Yakubiye ve Eyyübiye Mahallelerindeki 19 metre genişliğindeki yolun 1700 mtrelik orta refüj çalışmaları  tamamlanarak, bu bölgedeki yeni yolların 850 metrekarelik kaldırım çalışmaları da bitirildi.

Ayrıca Şanlıurfa Hipodrumunun bozuk olan 1 kilometrelik yolu yeniden asfaltlanarak bağlantı yollarında yama çalışmaları sürdürüldü.

 

  

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142