Celalettin Güvenç çok sert konuştu

Celalettin Güvenç çok sert konuştu
banner206
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve İçişleri Komisyonu Başkanı Güvenç hakkında yayınlanan bir haberde, İzmir’de FETÖ’den yargılanan Ahmet Küçükbay’ın bazı itiraflarda bulunduğu kaydedildi. Güvenç de aday belirleme sürecinde bunun bir algı olduğunu belirtti.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında finansal destek sağlamak amacıyla 21 aydır İzmir’de tutuklu yargılanan Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay etkin pişmanlıktan faydalanmak için 84 kişinin ismini verdi. FETÖ ile irtibatlı olduğunu iddia ettiği 84 kişinin arasında biri eski üç AK Parti'li milletvekili ile Merkez Valisi Hüseyin Avni Coş'un da adı geçmişti. Adı geçen isimlerden biri de İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç olduğu iddia edildi.

 

‘ADAY BELİRLEME SÜRECİNDE ALGI DEĞİL NEDİR’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski başkanı da olan Güvenç, hakkında yöneltilen iddialara şu yanıtı verdi: “Ülkemi 3000 Kilometre uzakta temsil görevindeyken, malum çevrelerin şahsıma yönelik yeni bir saldırısını öğrendim. Bilinmelidir ki 2008 yılı Mayıs ayında başladığım Manisa Valiliğinden Ağustos 2011 tarihinde ayrıldım. Dolayısıyla bu tarihten sonra İzmir ilinde hiç bir toplantıya katılmadım.1.5 Yıl önceki bir ifadede geçen, yapılan toplantıların açık toplantı olduğunu ispat bakımından, içlerinde Vali ve Bürokratlarında isimlerinin anıldığı bir takım toplantılar için şahsımın suçlanması, tamda 24 Haziran seçimlerinin aday belirlemesi sürecinde, algı operasyonu değilse nedir. Zavallılar şunu bilmeliler ki kader hükmünü icra eder. 34 senedir her türlü engellemeye karşın, bu ülkeye mazlum halkımıza, korkmadan, eğmeden, bükmeden hizmet ettik. Haram lokma yemedik çocuklarımıza yedirtmedik, hiçbir güç merkezine, rantçılara, hırsızlara boyun eğmedik, asla pes etmedik, şimdide korkmuyoruz. Veremeyecek hesabı olmayanların eşsiz güveniyle yine millet için çalışmaya talibiz. Gecemiz geleceğimiz hayrolsun, soysuzların hainlerin şerrinden Allah Ülkemi korusun.”

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142