Çevik kuvvet yakınında silahlı saldırı

Çevik kuvvet yakınında silahlı saldırı
banner206

ŞANLIURFA'da, satın aldığı işyerini boşalttırarak kiraya veren Mahmut Seyidoğlu'nun işyeri eski kiracının şikayeti üzerine boşaltıldı. Olayın ardından yaşananlara tepki gösteren Seyidoğlu ve yakınlarının bulunduğu otomobile kimliği belirsiz kişilerce tüfekle ateş açılması sonrası 3 kişi yaralandı.

İddiaya göre Mahmut Seyidoğlu 3 ay önce Karşıyaka Mahallesi'ndeki bir apartmanın zemin katındaki işyerini satın aldı. Seydioğlu, satın aldığı işyerinde bulunan Mustafa B. isimli kiracıyı da çıkardı ve başka birisine kiraladı. Bu olayın ardından eski kiracı Mustafa B. haksız yere çıkarıldığını önü sürerek İdare Mahkemesi'ne başvurdu. Başvuru sonrası 3091 sayılı yasaya göre mal zilyeti tecavüzü yapıldığı gerekçesiyle, işyerinin boşaltılarak tekrar Mustafa B.'ye kiralanması için Seyidoğlu'na tebligat gönderildi.

Tebliğin ardından işyerinin boşaltılmaması üzerine çok sayıda çevik kuvvet polisi öğle saatlerinde Seyidoğlu'nun işyerine gitti. Tapu sahibi olduğunu belirten Mahmut Seyidoğlu, gönderilen tebligatta kendisinin işgalci gösterildiğini ifade ederek mülkiyetin sahibi olduğunu ve işyerini boşaltmayacağını söyledi. Bunun üzerine çıkan tartışmada Seydioğlu ve yakınları ile işyerini boşaltmak için polisler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Arbedenin ardından Seydioğlu ve yakınları dışarı çıkarılırken, işyerinde bulunan eşyalar ise 'Denetimli Serbestlik' yasasından faydalanarak adliyede çalışan hükümlüler tarafından kamyonete taşınarak yediemin deposuna götürüldü. Mahmut Seyidoğlu ve kiracısı İlyas Ceylan, işyerlerinin kanunsuz şekilde boşalttığını öne sürdü ve şikayetçi olacaklarını söyledi.

 

TÜFEKLİ SALDIRIYA UĞRADILAR

Yaşanan olayın ardından Mahmut Seyidoğlu, öğleden sonra akrabası İsmail A. yönetimindeki 61 ED 420 plakalı otomobille seyir halindeyken, henüz sürücüleri belirlenemeyen 2 otomobilden tüfekle ateş açıldı. Saldırıda, sürücü İsmail A. ile otomobilde bulunan İrfan İ. ve Ali A. yaralanırken, Mahmut Seyidoğlu ise yara almadan kurtuldu. Yaralılar, olayın görenlerin çağırdığı ambulanslarla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Polis, saldırıdan kullanıldığı belirlenen 63 YV 917 ile 06 TGZ 92 plakalı iki otomobili ise olay yerine yakın bir noktada terk edilmiş olarak buldu. Polislerin incelediği otomobillerde 1 tüfek, çok sayıda kartuş ve sopa ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142