Ceylanpınar sınırına Türk Bayrağı çekildi

Ceylanpınar Kaymakamlığınca Sınıra Mehter Marşlarıyla dev Türk Bayrağı çekildi

Ceylanpınar sınırına Türk Bayrağı çekildi
banner206
Sınırın sıfır noktasında bulunan hudut karakolunun bahçesindeki 30 metre yüksekliğindeki direğe Mehter Marşları eşliğinde yaklaşık 10 metre büyüklüğünde bir Türk Bayrağı çekildi.
  Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan sınırın sıfır noktasındaki Şehit Er Adem Döğüşgen Hudut Karakolunda, Mehter Takımının marşlarıyla göndere yaklaşık 10 metre büyüklüğündeki dev Türk Bayrağı 30 metrelik direğe çekildi. PYD terör örgütünün kontrolündeki Suriye’nin Resulayn kentinin karşısındaki karakolda düzenlenen tören nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri alındı.  Sahneye çıkan Haliliye Belediyesi Mehter Takımı, bir gösteri düzenledi. Törenin yapıldığı karakolun birkaç metre ötesindeki PYD terör örgütüne ait karakol olarak kullanılan binanın üzerinde örgüte ait yırtılmış bez parçası olduğu gözlendi.


  Gösterinin ardından bir konuşma yapan Vali Güngör Azim Tuna, “Hilale kurban olmayı bilen bir milletiz. İbrahim’in milleti olarak, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla bir hilal uğruna batan nice güneşlerimiz var. Bu bayrağın altındaki topraklarda ensar ruhuyla kardeşlerine sadece sınırlarını değil, gönül kapılarını açan milletler vardır. Ceylanpınar sınırımızda şafaklar gibi dalgalanacak bayrağımız gönüller arasında sınır çizilemeyeceğini de bir nişanesidir. Kapısından içeri huzurla, selametle girilen bir devletiz. Misafirlerin başımızın üstünde yeri vardır. Ancak hainlerin, istikbalimize kast edenlerin, bozgunluk çıkaranların yeri ayaklarımızın altıdır” dedi.
  Konuşmanın ardından şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşının okunmasıyla dev Türk Bayrağı göndere çekildi. 
  Programa Şanlıurfa Valisiyle birlikte İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, 3.hudut vekili Abdullah Akgün Alay Komutani Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, İlçe Emniyet Müdürü Umut Ede, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol ile çok sayıda kurum yetkilisi katıldı.


Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142