Ceylanpınar Zeytin Dalı Parkı'na kavuşuyor

.

Ceylanpınar Zeytin Dalı Parkı'na kavuşuyor
banner206
Ceylanpınar Belediyesi tarafından 15 Temmuz Mahallesi'nde yapılan Zeytin Dalı Parkı'nda son gelindi. Park yakın zamanda açılarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

Ceylanpınar Belediyesi ekipleri 15 Temmuz Mahallesi'ndeki Zeytin Dalı Parkı'nda park yapım çalışmalarını sürdürüyor. "Yeşil Bir Ceylanpınar" sloganı ile ilçenin dört bir yanına parklar yapan Ceylanpınar Belediyesi park bulunmayan mahallelere yeni parklar yapmaya devam ederken, yapımı devam eden 15 Temmuz Mahallesi Zeytin Dalı Parkı'nda çalışmalarda sona gelindi. Geçtiğimiz aylarda temeli atılan Zeytin Dalı Parkı'nda çalışmaların büyük bir bölümü bitirildi.

 

PARK HER YÖNDEN BİR KOMPLEKS OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

Ceylanpınar Belediyesi tarafından 15 Temmuz Mahallesi'nde büyük bir alan üzerine park yapım işi gerçekleştiriliyor. Park yapımı kapsamında 1 adet çocuk oyun alanı, koşu yolları yapılıyor. Ayrıca park alanı içerisinde bütün alanı çevreleyecek şekilde koşu ve yürüyüş yolu da yapılıyor. 15 Temmuz Mahallesi'nde yapımı büyük ölçüde tamamlanan park, bölge halkının dinlenip spor yapabileceği bir alan oluyor. Park alanında ayrıca kamelyalar, oturma bankları ve çeşme yapımı da tamamlandı. Son olarak ise Zeytin Dalı Parkı'nda elektrik altyapı çalışmaları bitti. Parkın şu anda ise idari bina ile WC binası yapım işi devam ediyor. Parkta ekiplerce son olarak ise çim ekme işlemi gerçekleştirilecek. Park kısa süre içerisinde tamamlanarak Ceylanpınarlı vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

"YEŞİL ALAN MEDENİYETTİR VE YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ"

Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Altun, belediye olarak yeşil alana önem verdiklerini ifade etti. Altun, 15 Temmuz Mahallesi'nde yapımı devam eden Zeytin Dalı Parkı'nı inceledik. İnşaatımız hızla devam etmektedir. Aşağı yukarı çalışmaların yüzde 95'ini tamamlamış durumdayız. Elektrik altyapısı, oyun grupları ve kamelya işi tamamlandı. Parkta son olarak idari bina, WC yapımı ile çim ekmek işlemi kaldı. Sosyal belediyecilik anlamında vatandaşlarımızın daha nezih bir ortamda vakit geçirebilmeleri için yeşil alana oldukça önem veriyoruz. Parkı en kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.  Böylece bu mahallede oturan vatandaşlarımızın çocuklarıyla ve aileleriyle birlikte güzel vakit geçirecekleri nezih bir ortam oluşturmuş olacağız. Başta mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun.  Yeşil alan medeniyettir ve yeşile önem veriyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277