Ceylanpınar'da birlik fotoğrafı

Ceylanpınar'da birlik fotoğrafı
banner206

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesinde Milletvekili, ilçe belediye başkanı, parti başkanı ve ilçenin diğer yetkililerinin birlik içerisinde hareket etmeleri diğer ilçelere örnek oluyor. Bölge Milletvekili Abdulkerim Gök, her hafta Ceylanpınar'a gelerek vatandaşlarla birlikte oluyor. Gök ile birlikte bir süre önce seçimi kazanan Belediye Başkanı menderes Atilla ve ilçe başkanı Ahmet Gültekin uyum içerisinde olmaları vatandaşın takdirini topluyor.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, Ceylanpınar'da Belediye Başkanı Menderes Atilla, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gültekin ile birlikte önce bazı vatandaşların sorunlarını dinlediler. İlçede yapılması planlanan bazı projeler üzerinde görüş alışverişinde bulundular. Ardından AK Parti İlçe binasına geçen Gök, burada toplanan bazı köy muhtarları ve yöneticilerle bir araya geldi. Tarımsal sulamada yaşanan elektrikteki gelişmeleri değerlendirdi.

Türkiye'nin enerji ithal ettiğini belirten Gök, “Ziraat Odası başkanlarımızın ve bölge çiftçimizin talep ettiği rakamlar Başbakanımız ve Enerji Bakanımız tarafından uygun görüldü” dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, 2014 yılında çiftçilerin ödeyecekleri elektrik tüketim bedellerini açıkladı. Gök, bu fiyatlarda % 75-80'lere varan indirimler yapıldığını belirtti.

 

Gök; Çiftçilerimizin yanındayız

Milletvekili Gök, sürekli çiftçilerin yanında olduklarını ve çiftçilere destek vermeye devam ettiklerini de belirterek, “Ancak DEDAŞ'tan dolayı bazı sıkıntılar yaşandı. Buna rağmen Ziraat Odası başkanları ile sürekli irtibat halinde olarak bu sorunların çözülmesi noktasında elimizden geleni yaptık. Bu sorunları Bakanlarımıza ve Başbakanımıza ilettik. Sonunda tarımsal sulamada kullanılan elektrik fiyatları üzerinde bir karar alındı ve %75-80'lere varan indirimler yapıldı. Çiftçilerimizin bu uygu-lamaya riayet etmelerini bekliyoruz” dedi.

Şanlıurfa’nın tarımın başkenti olduğunu sözlerine ekleyen Milletvekili Gök, “Bu bölgede daha fazla ürün elde edilmesi için çiftçilerimize her türlü destek veriliyor ve bundan sonra da verilmeye devam edecek” diye ifade etti.

Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak İllerini kapsayan DİCLE Elektrik Dağıtım Bölgesinde, 2013 yılında gerçekleşmiş tarımsal veriler kullanılarak, 2014 yılında çiftçilerin ödeyecekleri elektrik tüketim bedellerinin hesaplandığını vurgulayan Gök, şunları kaydetti;

“Bu bedeller üzerinden yaklaşık % 75-80’lere varan indirimler yapılarak;

Pamuk için 90 TL/Dekar,

Mısır için 70 TL/Dekar,

Hububat için 20 TL/Dekar,

Çift ürün için 110 TL/Dekar,

şeklinde 2014 yılında çiftçilerin ödeyeceği bedeller belirlenmiştir. 2014 yılında bu bedellerin haricinde kampanyaya katılan çiftçilerden başka bir bedel talep edilmeyecektir. Ayrıca, geçen sene 2013 yılında kampanyaya katılan çiftçilerin ödediği bedeller, 2014 yılında yapılan kampanyada ödenecek bedellerden düşülecektir.

Kampanya süresi 30 Haziran 2014, Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam edecektir. Kampanyaya katılmayıp elektrik borcu olan veya kaçak elektrik kullanan çiftçilerin elektrikleri tamamen kesilerek hukuki işlemler başlatılacaktır.

Zorunlu haller dışında kampanyaya katılan çiftçilere elektrik kesintisi uygulanmayacaktır.

Bu kampanyaya yeterli düzeyde katılım olması halinde sonraki yıllarda da benzer kampanyalar devam edecektir.”

Gök, Çiftçilerimizin bu kampanyadan yararlana bilmeleri için 30 hazirana kadar DEDAŞ’a başvurmalarını gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142