ÇKS başvuru süresi uzatıldı

ÇKS başvuru süresi uzatıldı
banner206

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarının 30 Haziran’a kadar uzatıldığını açıkladı. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Eyyüpoğlu 30 Haziran karının çiftçileri sevindirdiğini söyledi.

ÇKS Kayıtlarının 30 Haziran 2015 tarihine kadar uzatılması kararının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Böylelikle binlerce çiftçinin mağduriyetinin önüne geçildiğini söyledi.

 

30 HAZİRANA KADAR ÇİFTÇİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Eyyüpoğlu, ‘Daha önce belirlenen 31 Aralık 2014 son başvuru süresinin oldukça dar bir zaman olması nedeniyle çok sayıda çiftçi desteklemelerden faydalanamama tehlikesi ile karşı karşıydı. Bakanlıktan yapılan son açıklama çiftçilere rahat bir nefes aldırdı. Pazartesi’den itibaren çiftçilerimiz 30 Hazirana kadar ÇKS Kayıtları için Şanlıurfa Ziraat Odasına Başvuru yapabilirler.‘ dedi.

 

RESMİ GAZETEDE GEREKLİ DÜZENLEME YAPILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 27 Mayıs 2014 tarihli ve 29012 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği’nin 6. maddesinin ikinci fıkrası, 30 Aralık 2014 tarihli ve 29221 sayılı Mükerer Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği değiştirdi. Söz konusu değişiklik ile “Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları bir önceki yılın 31 Aralık tarihinde sona erer” ifadesi “Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona erer” şeklinde değiştirilerek, ÇKS kayıtları 30 Haziran tarihine kadar uzatıldı. Yine yapılan değişiklik ile “ÇKS’ye kayıtlı tarım arazileri üzerindeki üretim bilgilerinin güncellenmesini, üretim yılının 15 Mart-15 Mayıs tarihleri arasında yapabilirler” ifadesi de “ÇKS’ye kayıtlı tarım arazileri üzerindeki üretim bilgilerinin güncellenmesini, üretim yılının 15 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında yapabilirler” şeklinde değiştirildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2014, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142