Çocukları Pamuk Tarlalarından Uzak Tutun

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, pamuk tarlalarında çalışan aileleri çocukları için uyardı.

Çocukları Pamuk Tarlalarından Uzak Tutun
banner206
 
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Harran Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ile bir süre görüştü. Harran Belediyesi’nin çalışmaları hakkında Başkan Özyavuz’dan bilgiler alan Vali Erin, Harran’ın tarihi ve turistik özelliklerinin yanında Harran ovasıyla da büyük bir bereket ve üretim merkezi olduğunu belirterek Harran’ın sürekli gündemlerinde olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz da, Vali Erin ve beraberindekileri Harran’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Vali Erin’e Harran ziyaretinde, Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ve İl Jandarma Komutanı Albay Nuri Öztürk eşlik etti.

Harran’dan ayrılırken pamuk tarlalarında çalışan işçileri de ziyaret eden Vali Erin, buradaki çocukları ve ailelerini zehirlenme ve boğulma vakalarına karşı uyardı. Tarladaki çocukların anne ve babalarıyla konuşan Vali Erin, geçtiğimiz günlerde pamuk yığınları arasında hayatını kaybeden çocukları hatırlatarak, “Çocuklarınızı pamuk toplama işinde çalıştırmayın. Pamuk yığınlarını oyun alanı olarak kullanmalarına müsaade etmeyin. Bir canı, bir evladı kaybetmenin acısını sizin gibi tarlada pamuk toplayan aileler yaşadı. Benzer acıların yaşanmaması için çocuklarımızı bu tehlikeden uzak tutun” diye konuştu.

Pamuk tarlasında çalışan ailelerini bekleyen çocuklarla da ilgilenen Vali Erin, çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye etti. Tarlada çalıştıkları sırada Vali Erin’in yanlarına gelerek kendileriyle ilgilenmesinden memnuniyet duyan vatandaşlar ise Vali Erin’e teşekkür ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142