DAEŞ ve PYD'den hain Türkiye planı

.

DAEŞ ve PYD'den hain Türkiye planı
banner206

Suriye'de birbiriyle paslaşarak Türkiye'yi zor durumda bırakmaya yönelik adımlar atan DAEŞ ve PYD yeni bir tezgaha imza atıyor.

Türkiye'nin adımlarını sekteye uğratmak için elinden geleni yapan DAEŞ ve PYD ortak oyunlarına bir yenisini daha ekledi. DAEŞ Cerablus'taki bütün bayraklarını indirdi. DAEŞ'in Cerablus'u PYD'ye teslim edeceği belirtiliyor.

24 TV'de Moderatör Gece'yi sunan Ardan Zentürk, bu bilgiyi paylaştıktan sonra, Cerablus oyununun Tel Abyad'ı hatırlattığını ifade etti. DAEŞ, tek kurşun sıkılmadan Tel Abyad'ı terk etmiş, buraya PYD konuşlanmıştı.

Ardan Zentürk konuyla ilgili şunları söyledi:

Baas'la DAEŞ'le varılan anlaşma çerçevesinde, tıpkı bir dönem Tel Abyad'da olduğu gibi DAEŞ'in Cerablus'tan çekileceği ve Türkiye'yi zorlamak için PYD'nin oraya gireceği yönünde bilgiler geliyor.

Canlı yayına telefonla bağlanan gazeteci Mehmet Hanifi Kılıç da bu bilgiyi teyit ederek, Cerablus'ta DAEŞ'e ait hiçbir iz kalmadığını söyledi.

Kılıç şöyle konuştu:

İkinci bir Tel Abyad operasyonu sahnelenmek isteniyor. DAEŞ, tek kurşun sıkılmadan Tel Abyad'ı PYD güçlerine teslim etmişti. Ve böylece PYD güçleri Türkiye sınırı boyunca önemli bir mevzi kazanmış oldu. DAEŞ isteseydi Kobani'de olduğu gibi çok kuvvetli bir direniş gösterebilirdi.

Aynı senaryo Cerablus'ta oynanıyor. DAEŞ, Cerablus'ta kendisine ait bütün bayraklarını indirdi. DAEŞ'in şu anda sadece Türkiye sınırındaki eski bir metruk binada 1 yıl önce asmış olduğu bayrağı var. Onun dışında DAEŞ'in Cerablus'taki bütün bayrakları indirildi. Orada şu anda DAEŞ'e ait hiçbir iz kalmadı. (haber7)

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277