Davutoğlu'ndan tarım işçileri için flaş açıklama...

Davutoğlu'ndan tarım işçileri için flaş açıklama...
banner206

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Haftalık Yönetim kurulu toplantısında, Konya'da Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Tarım işçilerine değindi.

Davutoğlu, Konya’nın Yunak İlçesi'nde mevsimlik tarım işçilerini taşıyan minibüsün, tır ile çarpışması sonucu vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dilerim. dedi.

Ayrıca, Şanlıurfa Milletvekili ve Eski Tarım Bakanı Ahmet Fakıbaba'ya gönderme yapan Davutoğlu; Tarım İşçileri Şanlıurfa için Gurur Duyulacak bir Durum Değil. dedi.

Bereket Şehri ve geniş tarım alanları olan Şanlıurfa'mızın dar imkanlar içinde başka illere çalışmaya gitmesi rızık aramak zorunda kalması hepimiz için düşünmesi gereken bir utanç vesilesidir. Tarım İşçileri meselesi sadece Şanlıurfa ile sınırlı değildir. Mevsimlik tarım işçilerinin sayısı 100bin leri bulmaktadır.  Mevsimlik tarım işçileri Köle düzeni ile çalışmaktadırlar. Bu düzene derhal gerekli çözümler bulunmalıdır. dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmetttt
Mehmetttt - 2 yıl Önce

Mevsimlik tarim işci sorunlarini basbakan iken niye çözmedin.Herkes kafasina iyi koysun.Pazara kadar degil mezara kadar Erdoğanla beraberiz.

SIRADAKİ HABER

banner142