Davutoğlu Urfa'da ki yol arkadaşını belirledi...

Davutoğlu Urfa'da ki yol arkadaşını belirledi...
banner206
banner279

Geçtiğimiz günlerde kurulan ve Kurucusu eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun olduğu Gelecek Partisi'nin Şanlıurfa il Başkanı Abdullah Yeşil olduğu öğrenildi. 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, vekili olduğu AK Parti'den bir süre önce istifa ederek parti girişiminde bulunmuştu. Alt yapı çalışmalarını tamamladıktan sonra kamuoyu karşısına çıkarak partisini ve ismini açıkladı.

Gelecek Partisi GP ismini koyan Ahmet Davutoğlu, il başkanlarını da tek tek belirlediği bildirildi. 

Edinilen bilgiye göre Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı olarak eski AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Abdullah Yeşil'in atandığı öğrenildi. 

Abdullah Yeşil Kimdir?

01 Ocak 1964 yılında Şanlıurfada doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şanlıurfada tamaladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında "Doğu ve Batı Yönetim Bilimi Düşüncesinin Öncüleri Machiavelli ve Nizamü'l Mülk Örneği" adlı Tezi ile Yüksek Lisans çalışmasını tamaladı. Çalışma Bakanlığında "Resmi Arabulucu"luk görevinde bulunda. Şanlıurfa SM.Mali Müşavirler Odası başkanlığında 2 dönem bulundu.Halen Şanlıurfa'da Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 01:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142